Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Telefon numaranızı biliyorum

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ev telefonunuzun ilk 3 rakamini yazın, ( alan kodu kullanmayın!)
    Bu 3 basamaklı sayıyı 80 ile çarpın,
    1 ekleyin,
    250 ile çarpın
    Ev telefonunun son 4 rakamından oluşan 4 haneli sayıyı ekleyin, aynı 4 hanelı sayıyı bir daha ekleyin, 250 çıkartın, 2 ye bölün...
    Bunları hesap makinesi ile ya da karalama kağıdı ile yapın sonucu aşağıya yazmayın :)

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

sonundaki uyarı iyi olmuş ama gercekten :D

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

sonucu bu şekilde bulmak aslında kolay çünkü veri olarak bütün telefon numarasını iki parça halinde de olsa zaten giriyoruz gerisi matematiksel bir illüzyon :)

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

aynen şapkadan tavşanda çıkartabiliyorum ama :)

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

evet o konuda tebrik ediyorum :) o da bir yetenek

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

numarasını bildiklerim oynamıyor ona göre, makinesi olmayanlara da yardımcı oluyoruz :)

Telefon numaranızı biliyorum konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Telefon

XIX. yüzyılın son çeyreğinde Morse telgrafı standart araçları, kuralları ve uzmanlarıyla tam örgütlenmiş bir kamu hizmeti durumuna gelmişti. Ve sayısız araştırmacılar daha da geliştirmek için harıl harıl çalışmaktaydılar. Çabaları özellikle iki yön izlemekteydi: En kısa zamanda masrafları karşılayacak azami hızı ulaşımda sağlamak; bir de Morse alfabesini bir yana bırakıp mesajları normal...
  2. Telefon şarj ağacı

Adı Çilek Ağacı... İşi, telefonları şarj etmek... Çilek Ağacı, Belgrad Üniversitesi öğrencilerinin buluşu... Amacı mobil araçlarının şarjları bitenlere kolaylıkla yardımcı olabilmek. Sırbistan'daki Obrenovac parkında ilk kez geçtiğimiz yıl çalışmaya başladı. Hala da iş görüyor... Dört bir yanı güneş panelleriyle çevrili olan bu ünite parka gelenlerin cep telefonlarını kolaylıkla şarj...
  3. Çevreci Telefon

Yaprak Cep Telefonu: Çevre dostu plastik malzemeden yapılmış bu cep telefonu konsepti Anastasia Zharkova tarafından tasarlanmış.
  4. Suya düşen telefon nasıl kurtarılır

Suya düşen cep telefonları garanti kapsamında değil. Bu nedenle cebinizi kurtarmak size düşüyor. Bunun da çok ilginç yolları var. İşte cep telefonunu kurtarma yolları; TATLI SUYA DÜŞERSE: İlk olarak cihazın pilini çıkarın, kısa devre yapmasını önleyin. Daha sonra SIM kartı yuvadan çıkarın. Cep telefonunuzu kaybetseniz dahi SIM kartlar çalışmaya devam ediyor. Pil ve SIM kartı çıkardıktan sonra...