Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tesis kapatma

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Burcak Bulut tarafından paylaşıldı.

 1. Burcak Bulut

  Burcak Bulut CMNet Üyesi

  merhabalar ,
  danışmanlığını yaptığım bir cevher zenginleştirme tesisi var elimizde. bunlar demir cevheri çıkaran bir maden. kırma eleme yıkama üniteleri var. bu ünitelerden çıkan atık dinlendirme havuzuna alınıyor ve bu havuzdaki şu çökeltimden sonra sisteme tekrar geri veriliyor. havuzda biriken atıkta aynı saha için de bir alanda biriktiriliyor. proses bu. yalnız bu tesisin bir sıkıntısı varki bu kırma eleme yıkama ünitesi sonradan ilave edilmiş aynı sahaya. bu anlamda çed sürecini başlatmadıkları için ceza kapsamındalar. yalnız sorun şuki biz çed sürecini başlatmak için ek 1 veya ek 2 olup olmadığına karar veremedik. çünkü 30.06.2011 de çıkan yönetmeliğin 28. maddesi ç bendinde atık havuzu olarak ggeçiyor bu anlamda biz bunu ek 1 de değerlendirmemiz gerekiyor gibi görünüyor. ancak çevre il müdürlüğüde bunun ek2 de değerlendirileceğini söylüyor. bu konuda çok çelişkideyim açıkçası. birde şu konu var. tesis çed kararı olmadan faaliyetini devam ettirdiği için kapatma kararı olabilir. bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz bu kapatma kararı çed süreci tamamlanıncaya kadar mı yoksa belirlenmiş bir gün varmıdır.
   
 2. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Cevap: tesis kapatma

  Tesisin kapama kararı noırmalde karar alındıktan sonra uygulanması gerekir. eğer süre verilmediyse.
  Diğer taraftan ÇED ek bir e girmektedir fakat kurulu bir tesise ek olduğu için böyle düşünmüş olabilirler, yada kapasite az olduğundan,
   
Tesis kapatma konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Düzensiz depolama sahalarını kapatma, ıslah ve rehabilitasyonu

  R&r teknik hizmetlerin hazırladığı bir çalışma tam kaynağı bilemiyorum.
 2. tesis kapatma planı

  Merhaba geri kazanım tesisi için tesis kapatma planı hazırlamamız gerekiyor bununla ilgili elinde örnek olan dönebilir mi?
 3. Tesis kayıt

  Arkadaşlar Tesis kayıt sayfasında cevre.cob.gov.tr yazısı çıktığından sonra sıfırdan tesis kaydeden var mı? Yeni aşamalar neler? Eskiden tesisle protokol yapmadan önce tesis kayıt ediyorduk. Şimdi öle bir seçenek bulamadım. Tesisle protokol yap kısmından ise de il ilçe belirtmeme rağmen herhangi bir sonuç getirmedi ekranıma. Bilgisi olan var mı? Teşekkürler
 4. Cbs de tesis ekleme

  Merhaba arkadaşlar cbs de bir tesisi birden fazla kayıt etmişler.bunları bir tesis içerisinde birleştirmek için firmaya tesisleri eklemem gerekiyormuş ama tesis ekleyemiyorum.Nasıl yapmam gerekiyor?Şimdiden teşekkür ederim.
 5. Atık beyan sistemi kapatma

  Firmaya ait tehlikeli atık beyan sistemini kapatmak istiyorum.Firma faal değil ,bundan sonra atık oluşumu gözlenmemektedir , ne yapabilirim.İl müdürlüğüne nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor.Ek olarak sunmak gereken belge var mı ?