Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tesislerdeki evsel atık su

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında sümeye tarafından paylaşıldı.

1. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

Fabrikalardaki evsel atık suların foseptik çukurundan çekilmesi için belediyeye başvuracağım,bu hangi yönetmelik kapsamında oluyor acaba ?

2. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

SKKY Madde 32 de aşağıdaki ifade yer almaktadır.

...................
    Nüfusu 84 kişinin altında olan otel, motel, tatil köyü, tatil sitesi ve yazlık siteler ve sanayi tesislerinin evsel atık suları 19/3/1971 tarihli ve 13783 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Lağım Mecrası İnşaası Mümkün Olmayan Yerlerde Yapılacak Çukurlara Ait Yönetmelik hükümlerine göre yapılacak olan sızdırmaz nitelikteki fosseptikte toplanır ve vidanjör vasıtası ile atıksu altyapı tesislerine verilir.

sümeye bunu beğendi.
  3. Hamit Pehlivan

Hamit Pehlivan CMNet Üyesi

Hangi ildesiniz?

Bu işlemi yapan kurumlar değişebiliyor, Büyükşehir Belediyelerine bağlı Su ve Kanalizasyon Daire Başkanlıkları yapabiliyor. Bazı yerlde DSİ 'nin yaptığını duydum.

sümeye bunu beğendi.
  4. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

Bu tarz bir başvuru yaptınız mı daha önce Selma Hnm

5. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

Benim yapmama gerek kalmadı.Bulunduğunuz belediye ile görüşün,durumu aktarın yönlendirme yaparlar.Makbuz düzenlenerek atıksuyunuz çekilir.

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

7. aavildan

aavildan CMNet Üyesi

fakat fosseptik projesi ve sızdırmazlık raporunun da bulunması gereklidir.

8. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

Belediye ile görüştm tesis belediye sınırlarında değil yapamayız dedi,böyle bir hakları var mı ki

9. gülay

gülay CMNet Üyesi

Maalesef var, size bir vidanjör ile atıksuyunuzu arıtma tesisinize yönlendirin diyebiliyorlar.Büyükşehir belediyesi ile görüşün.

10. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

Büyükşehir de yok,bir ilçede mevzu geçen tesis.İşler karıştı.Teşekkürler ilginize...

11. Meltem Karagöz

Meltem Karagöz CMNet Üyesi

Benim de bi firmamda ayni problem var.ilce belediyesi de buyuksehir belediyesi de atiksuyu kabul etmiyor. Şöyle bir yol izleyebilirsiniz bende öyle yapıcam çünkü, çevre izni bulunan bir firmanın aritmasina verebilirsiniz atiksuyunuzu tesisle sözleşme imzalayarak dilekçe ekinize koyarak çözebilirsiniz.

12. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Zeynep hanım bende aynı durumla karşılaştım..Bu durum için belediyeye gittim..Artık belediyenin bakmadığını Aski den yardım almam gerektiğini söylediler..Bende Askiyle görüşüp Ücreti mukabilinde Vidanjörle çektirdim..Aldığım makbuzuda atıksu deşarj belgesi olarak kullandım..

Meltem hanım yukarıdaki yazımı bi okuyun..

Tesislerdeki evsel atık su konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Katı Atık Tarifeleri

Merhabalar; Hayırlı Ramazanlar arkadaşlar. 27.10.2010 tarihli Atıksu altyapı ve evsel katı atık bertaraf tesisleri tarifelerinin belirlenmesinde uyulacak usul ve esaslara ilişkin Yönetmelik ve Evsel Katı atık tarifelerinin bel. Yön. Kılavuz ile ilgili çalışması, planı ya da görüşü olan meslektaşımız var mıdır?...
  2. Evsel katı atık tarifelerinin belirlenmesi

Merhabalar, evsel katı atık tarifelerinin belirlenmesi için yapılan maliyet hesabının nasıl yapılabileceği ile ilgili yardımcı olacak arkadaşlar var mıdır? nasıl bi yol izlemeliyim? İşe daha yeni başladım ve ilk iş tecrübem. yardımcı olursanız çok sevinicem
  3. Evsel atık su arıtma projesi

Evsel atık su arıtma tesis proje örneği olan var mı nette buldum ama hesaplamalar yok bu konuda bana yardım edebilecek birileri var mı acaba..teşekkür ederim
  4. Evsel atık su

arkadaşlar bunu yeni gördüm paylaşmak istedim.
  5. Evsel ve endüstriyel atık nakliyesi

Fabrikalarda oluşan evsel nitelikli ve endüstriyel atıkların bertaraf tesisine nakliyesini yapan firmalar, nakliye hizmeti verirken; Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi vs. kurumların ilgili birimlerden izin alması gerekir mi? Bu şartlarda nakliye hizmeti veren firmaların araçlarının sahip olması gereken izin belgeleri, özellikleri nelerdir? Tesis olmadan, araç fabrika-döküm...