Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tezsiz Yüksek Lisans için ALES Kaldırıldı.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Veysel Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Veysel Kılıç

Veysel Kılıç Genel Yönetici

Tezsiz Yüksek Lisans programları için uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) kaldırıldı. Üniversitelerarası Kurul 'un aldığı karara göre, üniversitelerde Tezsiz Yüksek Lisans yapmak için aranan ALES şartının, Tezsiz Yüksek Lisans programları için kaldırıldığı bildirildi. THK Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ünsal Ban, twitter adresinden geçtiğimiz günlerde "Ales sınavı kalkmalı, hayat boyu eğitimin önündeki engel kalkmalı!" çağrısında bulunmuştu. Bununla da kalmayan Prof.Dr. Ünsal Ban Üniversiteler Arası Kurul'un (ÜAK) dünkü toplantısında bu yönde bir teklif sundu. Prof.Dr. Ban'ın teklifini değerlendiren ÜAK, tezsiz yüksek lisans için ALES sınavının kalkmasını uygun gördü. Böylece "hayat boyu eğitimin" önündeki en büyük engellerden biri ortadan kalkmış oldu.

haber7.com/egitim/haber/924752-tezsiz-yuksek-lisans-icin-ales-kaldirildi

Tezsiz Yüksek Lisans için ALES Kaldırıldı. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yüksek Lisans !!

Merhaba arkadaşlar. Ben Yüksek lisans yapmayı düşünüyorum da. İşletme veya yüksek çevre müh. ünvanı yada buna benzer artık ne üzerine yapılabilir onuda bilmiyorum. onun için hangi sınavlara girmem gerekiyor. Yada tam olarak neler yapmam gerekiyor. Bilen yada yapan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
  2. Yüksek Lisans

KONTAMİNE OLMUŞ TEHLİKELİ AMBALAJ ATIKLARININ BERTARAF EDİLDİĞİ BİR GERİ DÖNÜŞÜM FİRMASINDA ÇALIŞIYORUM YÜKSEK LİSANSA BAŞLAYACAĞIM KONU SEÇMEK İSTİYORUM. BANA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ? SİZCE ÇALIŞTIĞIM YER HAKKINDA BİR KONUMU BULMALIYIM (NASIL BİR KONU OLABİLİR MESELA) YOKSA ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİR DAL VEYA ALAN VAR MIDIR? ŞU ALANDA PİYASA DAHA ÇOK İLERLİYO İLERDE BU SENİN İŞİNE YARAYABİLİR...
  3. Yüksek lisans hk.

Arkadaşlar çevre muhendisliğinde yüksek lisans yapmış olanlar bu konuda bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Birinci konu yüksek lisans için ne tür şartlar gereklidir. Örneğin ales ten min. kaç puan alınması gerekir. Ales hangi bölümleri yapmak gerekir ? ( say1 say2, söz1 vs. ) İngilizce olmazsa olmazlardan birtanesidir. kpds yada üds için min. ne kadar puan alınması gerekir? Ve Örneğin ben...
  4. Yüksek lisans

arkadaşlar çevre mühendisliğini bitirince hangi bölümlerde yüksek lisans yapılabiliryor? bilgilendirirseniz sevinirim.
  5. Yüksek lisans

Özel herhangi bir üniversitede çevre mühendisliği yüksek lisansı yapmam, ileriki aşamalarda öğretim görevlisi olmamı etkileyebilir mi?