Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

The Road / Yol | 2009

Konu, 'Sinema ve Tiyatro' kısmında Uğur Balbay tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Balbay

Uğur Balbay CMNet Üyesi

The Road, Cormac McCarthy'nin 2006'da Pulitzer Ödülü kazanan aynı isimdeki romanından uyarlanmış 2009 yapımı post-apokaliptik dram filmi. John Hillcoat tarafından yönetilen filmin senaryo yazarlığını Joe Penhall üstlenmiştir. Filmde başrolleri Viggo Mortensen ile Kodi Smit-McPhee paylaşmıştır. Film, Pennsylvania, Louisiana ve Oregon'da çekilmiştir. Film, Kuzey Amerika sinemalarında kısıtlanmış hâliyle 25 Kasım 2009'da yollanmış olup Birleşik Krallık sinemalarında 4 Ocak 2010'da vizyona girmiştir.bBir baba ve oğlu, nasıl başladığı ve ne olduğu belirtilmemiş, dünyayı kaplayıp uygarlığı yok eden yıkıcı afete karşı insanlığını kaybetmeden hayatta kalma mücadelesi vermektedir ve sürekli güneye doğru giderek daha rahat yiyecek bulup daha sıcak bir iklimde yaşamayı umut etmektedirler. Birçok hayvan ve bitki türü yok olmuştur. Yaprağı kalmayan ve kökleri zayıflayan ağaçlar birbiri ardına devrilmektedir. Güneşin çoğunlukla kendini gösteremediği dünyada hayatta kalan çok az insanın büyük bir bölümü toplayıcılık ve yamyamlıkla yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Çoğunlukla rüya sahneleriyle sağlanan geçmişe dönüşlerle adamın felaketlerin başlangıcında eşiyle yaşadıkları zamanla ele alınmaktadır.

The Road / Yol | 2009 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Uluslararası yapı 2009 istanbul fuarı

ULUSLARARASI YAPI 2009 İSTANBUL FUARI Fuarın Tanımı: Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Fuar Tarihi: 06 Mayıs 2009 Çarşamba – 10 Mayıs 2009 Pazar Fuar Yeri: Tüyap Fuar Merkezi / Büyükçekmece Fuar Ziyaret Saatleri: 11:00 – 19:30 Fuarın Açılışı: 06 Mayıs 2009 Çarşamba, Saat 11:00 Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ Online Davetiye için TIKLAYINIZ
  2. SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması

Üniversitelerin ilgili bölüm öğrencileri ile yeni mezunların katılabildiği yarışmaya; sunulacak araştırmaların en geç bir yıl içinde yapılmış olması ve başka bir yarışmadan ödül almamış olması gerekiyor. Yarışma konuları ise şöyle; "Su Temini ve Çevre Sağlığı", "Su Yönetimi", "Su Yapıları", "Suların Arıtılması", "Suyun Tasarrufu" ve...
  3. TÜRKAY 2009 Sempozyumu

SEMPOZYUM TAKVİMİ Sempozyum çağrısı 15 Aralık 2008 Özet gönderme son tarih 13 Şubat 2009 Kabul edilen bildirilerin ilanı 16 Mart 2009 Bildiri teslimi için son tarih 1 Mayıs 2009 Sempozyum tarihi 15-17 Haziran 2009 [COLOR=Red]15-17 Haziran 2009 tarihlerinde [COLOR=Red][COLOR=SeaGreen]Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum ve Sergi Sarayında düzenlenecek olan [COLOR=Blue]Türkiye’de Katı Atık...
  4. autocad 2009 eğitim

http://tinypaste.com/e21a54 tuncay bakkal ın autocad 2009 eğitim videosu
  5. Fame (2009)

1980 yapımı olan "Fame" filminin yeniden yapımı olan bu filmde New York Sanat Akademisindeki gençlerin yaşadıkları olaylar anlatılmakta. UuFKv7__G08 Evet TRT-2 'de gösterilen filmlerin tanıtımı gibi giriş yaptım. :)) Yorumlar; Her ne kadar 1980 versiyonunu şahsen tercih etsem de, bu versiyonu da izlemekten oldukça keyif aldım. (Melih T. COŞAR from CMNET) Etkileyici! (New...