Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tıbbi atıkların kontrolü yönetmeliği eğitim sunumları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Melih Coşar tarafından paylaşıldı.

1. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Arkadaşlar,

18.02.2013 tarihli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü web sayfasında yayınlanan duyuruya göre 13-15 Şubat 2013 tarihleri arasında Antalya'da Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği Kapsamında Eğiticilerin Eğitimi gerçekleştirilmiştir.

Yukarıda verdiğim web sayfasından veya bu konudaki eklerden ilgili eğitim dökümanlarını indirebilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

Sevinç ve Gülfem Polat bunu beğendi.
  2. Akif Güvercin

Akif Güvercin CMNet Üyesi

paylaşım için teşekkür ederim:) benim bir isteğim olacaktı. Tıbbi atıklarla ilgili BARKOD sistemi nasıl uygulanıyor. elinde bir örneği olan arkadaş varsa paylaşabilir mi ?
    Herkese iyi çalışmalar...

Tıbbi atıkların kontrolü yönetmeliği eğitim sunumları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yürürlükte Tıbbi atıkların kontrolü yönetmeliği

Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği Resmi Gazete Tarihi: 22.07.2005 Resmi Gazete Sayısı: 25883 Amaç: Bu Yönetmeliğin amacı, tıbbi atıkların üretiminden bertarafına kadar; a) Çevreye ve insan sağlığına zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı bir biçimde alıcı ortama verilmesinin önlenmesine, b) Çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden kaynağında ayrı olarak toplanması, ünite içinde...
  2. Tehlikeli atıkların ve tıbbi atıkalrın kontrolü eğitimi

Merhabalar. Tehlikeli atıkların kontrolü ile ilgili işçilere eğitim verebileceğim bir sunum arıyorum. Aynı şey Tıbbi atıklar içinde gerekli. Var mıdır elinde olan ya da ulaşabileceğim bir link bilen?
  3. Tibbi atiklarin kontrolü talimati

TIBBİ ATIKLARIN KONTROLÜ TALİMATI 1. AMAÇ VE KAPSAM: Bu talimat; merkez binada ve şantiyelerdeki tıbbi atıkların personele ve çevre sağlığına zarar vermeden ayrı olarak toplanması ve nihai bertarafı için yetkililere teslim edilmesi esaslarını açıklar. Bu talimat merkez bina ve tüm şantiyeleri kapsar. 2. SORUMLULUKLAR: Bu talimatın uygulanmasından merkezde YT ve Merkez Hekimi, şantiyede ise...
  4. Tibbi atiklarin kontrolü yönetmeliği ünite içi atik yönetim plani....

Arkadaşlar hastaneler için hem endüstriyel atık yönetim planı hem de ünite içi atık yönetim planı mı hazırlamamız gerekiyor yoksa sadece ünite içi atık yönetim planı yeterli mi ? Ve elinde örnek ünite içi atık yönetim planı olan var mı acaba?
  5. Tıbbi atıkların kontrolü yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik

Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasın Dair Yönetmelik 05.11.2013 tarihinde yürürlüğe girdi. En önemli değişiklikler lisans alma süreci ile ilgili olan maddelerde var çünkü gerekli olan evraklar kısmı Ek-4 kaldırıldı . şuan nasıl lisans alacağımız ne tür belgelerin gerekli olduğuna dair herhangi bir beyan yok. bununla ilgili bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa...