Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplama ayırma tesisi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Meltem OSMANOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

arkadaşlar merak ettigim bir kaç konu var.

tat tesisi olan bir firma başka bir tat tesisinden atık satın alabilirmi?
    tat tesisini şehir içinde bir yere kurup atıgımı ben başka yerde depolamak istiyorum gibi birşey olabilirmi?

2. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

arkadaşlar düşüncesi olan yokmu

3. cevreM54

cevreM54 CMNet Üyesi

Ben bildiğim kadarıyla cevap vereyim;
    Öncelikle Diğer TAT larla olan kısım alınabilir çünkü lisans olduğu sürece kar gözetilebilir.
    Tesis konusunda Yönetmilik çok açıktır.

Ambalaj atığı aktarma merkezi

MADDE 26 – (1) Çevre lisanslı toplama-ayırma tesisleri, ambalaj atığı yönetim planı bulunması durumunda sözleşme yapılan belediye sınırları içinde bir adet ambalaj atığı aktarma merkezi kurabilir.

(2) Bu merkezler, ticaret sicil gazetesinde belirtilmek şartıyla çevre lisanslı toplama- ayırma tesislerinin şubeleri şeklinde kurularak, il çevre ve şehircilik müdürlüklerince kayıt altına alınır.

(3) Ambalaj atıkları yönetim planı kapsamında toplanan ambalaj atıkları, sadece bu merkezin bağlı olduğu çevre lisanslı toplama-ayırma tesisine götürülür.

(4) Ambalaj atığı aktarma merkezinin;

a) Tamamen kapalı ve zemini betondan yapılmış olması,

b) Yıkama işlemi sonrası oluşan atık sular için toplama kanalları ile ızgara sistemine sahip olması,

c) Çevre Kanunu ve bu Kanuna dayanılarak yürürlüğe konulan yönetmeliklere uygun olması,

zorunludur.

(5) Aktarma merkezlerinde sadece kısa süreli depolama yapılır. Ayırma ve presleme faaliyeti gerçekleştirilmez.

(6) Ambalaj atığı aktarma merkezinin bağlı olduğu toplama-ayırma tesisinin çevre lisansının iptal edilmesi halinde, ambalaj atığı aktarma merkezi de kapatılmak zorundadır.

Toplama ayırma tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Toplama ayırma tesisi açılması

Arkadaşlar merhaba, yeni bir tat tesisi açılacagında herhangi bir belediye ile sözleşme yapılması zorunlu mu? ilk aşamada 6 aylık geçici çalışma izni veriyor bakanlık. bu süre sonunda belediye ile sözleşme yapılmazsa nolur?
  2. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  3. Toplama Ayırma Tesisi

Merhaba arkadaşlar kurmak istediğim toplama ayırma tesisinde atık kağıt toplamak istiyorum.toplama ayırma tesisime lisans alsam diğer toplama ayırma tesislerinden atık kağıt alabilirmiyim.
  4. Toplama ayırma tesisi

arkadaşlar toplama ayırma tesisinde görev alan varmı acaba benim sorularım olacak. bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim. 1- toplama ayırma tesisi belediye ile sözleşmeyi nasıl yapıyor. teklif veriliyormuş nasıl teklif veriliyor. örnegi elinde olan varmı rica etsem gönderse bide atık yönetim planı hazırlayanlar örnek paylaşabilirmi. 2- lisans almadan önce belediye ile sözleşme...
  5. Toplama ayırma tesisi

Arkadaşlar Bir TAT firması başka bir TAT firmasına Ambalaj Atığı faturası kesip Ek-7 formuna işleyebilir mi ?