Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trafo atık kodu belirlenmesi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında dilek kaya tarafından paylaşıldı.

1. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

trafonun atık kodunu bilen arkadaşlar varsa ve paylaşırsa sevinirim

2. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

trafodan kaynaklanan atık yağın içeriği ne?

3. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

16 02 09 olması lazım

4. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

pcb içeren transformatör ve kapasitör grubuna mu giriyor yoksa başka bir şekilde tanımlanmış atıklaramı çok pardon

5. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

bence oraya girmesi lazım....

6. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

7. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

8. meriç4122

meriç4122 CMNet Üyesi

Dilek Hanım merhaba, trafonun atık kodu mu? Trafo yağının mı? Ben de transformatör üreten bir şirkette çevre yönetimi sorumlusuyum da bu yüzden konuyu geçte olsa fark edip sizden bilgi almak istedim. Selamlar, iyi çalışmalar...

trafo atık kodu belirlenmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atik envanteri için atık kodu belirleme

Atık Envanteri oluşturulması Atık Yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. İnternetten derlediğim ve edindiğim bilgiler doğrultusunda bu konuyu etraflıca değerlendirelim. Öncelikle tesis veya işletmelerde bir atığa karşılık gelen atık kodunun belirlenmesi için [COLOR=DarkRed]"Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin...
  2. Evsel katı atık tarifelerinin belirlenmesi

Merhabalar, evsel katı atık tarifelerinin belirlenmesi için yapılan maliyet hesabının nasıl yapılabileceği ile ilgili yardımcı olacak arkadaşlar var mıdır? nasıl bi yol izlemeliyim? İşe daha yeni başladım ve ilk iş tecrübem. yardımcı olursanız çok sevinicem
  3. atık akümülatörlerin kırılıp kurşunları alındıktan sonra çıkan plastik dış aksamlarının atık kodu

atık akümülatör geri dönüsüm tesisinde akülerin kurşunları çıkarıldıktan sonra dış plastikleri kırılıp yıkanarak depolanıyor.bu plastiklerin atık kodunu bulamadım ve ne sekilde bertaraf edilecegi veya görüdönüşümü hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim yada bu palstiklerin analizini yapan yerler varsa burda paylasırsanız sevinirim
  4. Pik dökümü yapan tesiste açığa çıkan curuf atık kodu belirlenmesi çalışması

Pik döküm ve Sfero döküm yapan bir tesisim var. Bu tesiste proses sonucunda curuf meydana geliyor. Atık kodunu 10 09 03 (ocak curufları) (10 09 demi döküm işlemlerinden kaynaklanan atıklar)olarak belirledim. pik döküm konusunda fazla bilgi sahibi değilim. Sizce kod doğru mu? Pik döküm 10 08 demir dışı ısıl metalurjisinden kaynaklanan atıklara yada başka bir gruba girer mi?
  5. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.