Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye'nin "çevre" karnesi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Avrupa Komisyonu tarafından yayımlanan Türkiye'nin İlerleme Raporu'nda, Türkiye'nin doğa koruma konusunda ilerleme kaydetmediğine dikkat çekildi.

Avrupa Komisyonu tarafından yayımlanan İlerleme Raporlarının 14'üncüsü olan Türkiye'nin "2011 Yılı İlerleme Raporu" kamuoyu ile paylaşıldı.

27. Fasıl olan çevre başlığında Türkiye’nin genel olarak daha fazla uyum yönünde ilerleme kaydettiği ancak çevre alanındaki hazırlıkların henüz erken aşamada olduğu vurgulanıyoRaporda ‘Türkiye, yatay mevzuat, hava ve su kalitesi, endüstriyel kirlilik, kimyasallar ve idari kapasite konularında sınırlı ilerleme kaydetmesine karşılık, atık yönetimi konusunda iyi düzeyde ilerleme sağlamıştır. Türkiye, iklim değişikliği konusunda çok sınırlı ilerleme kaydetmiş ve doğa koruması konusunda ilerleme kaydetmemiştir’ deniliyor.

Türkiye'nin "çevre" karnesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Dünya çevre liginde Türkiye nerede?

Yale Üniversitesi Çevre Hukuku ve Politikası Merkezi ve Columbia Üniversitesi Yerbilimi Bilgi Merkezinin hazırladığı Çevresel Performans Endeksinde Türkiye 2010 da 163 ülke arasında 77. sırada yer alıyor! Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi'nden Barış Gençer Baykan'ın bu konuda kaleme aldığı yazı şöyle: Endeks’te ele alınan iki amaçtan Çevre Sağlığı’nda...
  2. Türkiye'nin çevre enleri belirlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye'nin çevreyi korumak için en fazla yatırım ve denetim yapan belediyeleri ile en temiz üretim yapan organize sanayi bölgelerini belirledi. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmada, sanayi tesislerine karşı yürüttüğü etkin çalışmalar dolayısıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin çevre enlerinde birinci olurken, Konya Büyükşehir Belediyesi ikinci, Adana...
  3. Türkiye'de çevre mühendisliği

Arkadaşlar paylaşmak istedim çok güzel bir araştırma olmuş ..
  4. Türkiye çevre mühendisleri ve aktif çevre mühendisleri ortak basın bildirisi

Değerli Meslektaşlarımız, Odamız seçimleri için çıktığımız yolda desteklerinizi bekliyoruz.. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Seçimine Katılacağımız Yönetim Kurulu Listemiz: ASİL 1- Erhan ER 2- Ramazan GÜRLEYEN 3- Rahşan ULUS 4- Mustafa PEKÇETİN 5- Serhan MADEN 6- Mustafa GÜLÇEK 7- Ersin KARAHASANOĞLU YEDEK 1- Ufuk IŞIK 2- Yusuf ÇAKILKAYA 3- Sadettin ŞAHİN 4- Mustafa YANMIŞ 5- Fatih...