Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Valilik Tespit Tutanağı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mahmut Cimşit tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

İyi günler Arkadaşlar.
    il çevre müdürlükleri artık valilik tespit tutanagını danışmanlardan istemektedir. Çevre ve şehircilik bakanlığı logolu valilik tespit tutanagı boş formu olan var mı?
    Varsa paylaşabilirler mi? :islik:

2. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

Pardon yanlış anlıyorsam düzeltin lütfen, il çevre müdürlüğü valilik tespit tutanağının başvurusunu mu danışman firmadan istiyor? Bu normal ama formatı sizden istemeleri biraz garip geldi... Başvuruyu sizin yapmanızı istemiş olmasınlar?

3. Mahmut Cimşit

Yalnış anlaşılan bir durum söz konusu değil. Tesise geliyorlar tutanağı tutuyorlar ama formu doldurmuyorlar. Doldurun bana mail atın diyorlar. bende yazınızı çıkarayım diyorlar.

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bende karşılaştım bu tip durumla malesef ki... Emisyon ölçüm raporunu dikkate alarak doldurmanız da fayda var. Zaten sizden istenilen ölçüm yapılan bacalarla ilgili bilgiler.

5. Mahmut Cimşit

doldurma kısmında sorun yok. Benim istediğim şey Çevre Şehircilik Bakalığı Logolu Taslak

Yasemin Durmuş Cimşit bunu beğendi.
  6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çevre ve Orman logolu taslak mevcut, zaten siz elden doldurduğunuz için sorun olmaz diye tahmin ediyorum. Bizler de sistemden yahut internetten erişemedik.

7. Yeni logolu Valilik Tespit Tutanağı aşağıda yer alıyor.

Ekli Dosyalar:

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederiz Gülsevil Hanım.

9. Mahmut Cimşit

çok sağolun Gülsevi Hanım

10. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

peki gönderilen ilk dilekçede danışmanlık bürosu değil de tesis yetkilisinin imzası olsa bir sorun çıkarırlar mı?

11. Rıfat Yıldırım

ve ayrıca valilik incelemesinde danışmanlık bürosundan birilerinin olması gerekiyor mu? yoksa tesis yetkililerinin bulunması yeterli mi?

12. tesis yetkilisinin bulunması yeterli

Fatih Közen bunu beğendi.
  13. Rıfat Yıldırım

peki şu soruya da cevap verirseniz sevinirim. '' gönderilen ilk dilekçede danışmanlık bürosu değil de tesis yetkilisinin imzası olsa bir sorun çıkarırlar mı?''

14. çıkmaz

15. Rıfat Yıldırım

çok teşekkür ederim. İyi günler.

16. Erol Dlklnc

Erol Dlklnc CMNet Üyesi

emisyon ölçüm raporuyla birlikte bir üs yazı hazırlayıp valilik tespit raporu için çevre ve şehircilik il müdürlüğüne başvuruda bulunulur. onlarda raporu inceledikten den sonra yazıyı verirler.

17. değişik bir uygulama valilik tespit raporunun verilmesi için il müdürlüğü teknik elemanların yerinde ( tesiste) inceleme yapmaları gereklidir.

18. SKHKKY
    8 madde
    c) Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliðin 4 üncü maddesi kapsamındaki Ek-1’deve ek 2 yer alan işletmelerin aynı Yönetmeliğin 8 inci maddesi kapsamında değerlendirilmesinde; çalışma usul ve esaslarıValilikçe belirlenen en az bir üyesi İl Çevre ve Orman Müdürlüðü teknik elemanı olmak üzere Valilikçe oluşturulan Komisyon tarafından bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yerinde inceleme yapılır ve Valilik tarafından yerinde tespit raporu hazırlanır.

19. Erol Dlklnc

Erol Dlklnc CMNet Üyesi

evet inceleme yapılıyor tabiki

20. Erol Dlklnc

Erol Dlklnc CMNet Üyesi

düzelteyim :) emisyon ölçüm raporuyla birlikte bir üs yazı hazırlayıp valilik tespit raporu için çevre ve şehircilik il müdürlüğüne başvuruda bulunulur. çevre ve şehircilik il müdürlüğü teknik elemanları tarafından yerinde inceleme yapılır.

Valilik Tespit Tutanağı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Valilik tespit raporu

arkadaşlar elinde çom'e gönderilmek üzere valilik tespit raporu dilekçe örneği olan var mı? Ayrıca gönderdikten sonra sonra ne zaman dönüş yaptıklarını bilen?
  2. Valilik tespit raporu

Bacası olmayan tesislerde ilgili il müdürlüğünden valilik tespit raporu isteminde bulunulur mu,bu konuda bilgisi olanlar varsa yardımcı olursa sevinirim
  3. Valilik tespit raporu için rapor örneği

İyi günler. Çevre izin süreci içerisinde Valilik tespit raporunun nasıl doldurulacağı hakkında yardıma ihtiyacım var. Bir örnekle açıklayacak birileri var mıdır acaba?
  4. Aylık değerlendirme tutanağı

aylık değerlendirme tutanağını nasıl dolduyorum. yardımcı olabilirmisiniz. örneği varsa çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim.
  5. Valilik tespit raporu

Merhaba Arkadaşlar, Danışmanlığını yaptığım bir firmam GFB'sini aldı. Sıra Çevre izninde emisyon ölçümü de yapıldı. İlk defa izin için başvuracağımdan dolayı valilik tespit raporu için dilekçe mi veriliyor işleyiş sırasını bilmiyorum dilekçe verilecekse bana mümkünse bir örnek verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.