Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

WAP - Water Adsorbing Polymers

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında M. Taner KASARCI tarafından paylaşıldı.

 1. M. Taner KASARCI

  M. Taner KASARCI CMNet Üyesi

  Merhabalar arkadaşlar. Danışmanlığını yaptığımız firmalardan birinin çöktürme havuzunda, sorunsuz bi şekilde dipte çöktürme sonucu çamur birikimi sağlayabiliyoruz. Ancak havuzun üst tabakalarında, yüzey su seviyesinin biraz altında 2 metre kadar bir tabaka halinde de yüzer şekilde çamur birikiyor.

  Bu çamuru da dibe çöktürebilmek için WAP yani Water Adsorbing Polymers kullanmayı düşündük ancak bununla ilgili bir literatür de bulamadık. Konu ile ilgili bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim. Daha fazla bilgi isterseniz lütfen sorun.

  Şimdiden teşekkürler...
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  WAP ile ilgili biraz bakındım ve ben de ciddiyetli tek bir kaynak bulamadım. bazı yabancı forumlarda sadece adına rastladım, literatür değildi sadece öneri olarak adı geçmiş, hatta öneri olarak sunan da bir türk firması adına açılmış bir hesaptandı. eski bazı makaleler çıkıyor 1998 tarihli var mesela ama bunca zamandır sektörde hiç yaygınlaşmamışsa bu makalelerin pek bir anlamı kalmaz bence.

  kimyasal kullanmak yerine düşünüp vazgeçtiğiniz diğer alternatifler neydi? belki onlara yönelmek daha güvenilir sonuçlar verir.

  bu sebepten tank hacmi, yüksekliği, hidrolik bekletme süresi, çamur çekme miktar ve periyotları ile tanktaki çözünmüş oksijen seviyesi nedir? diye sormak isterim.
   
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

WAP - Water Adsorbing Polymers konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Water management

  LEADING PRACTICE SUSTAINABLE DEVELOPMENT PROGRAM FOR THE MINING INDUSTRY By Australian Goverment You can download file from the link which is shown below... http://rapidshare.com/files/178288768/LPSDP-WaterHandbook.pdf.html
 2. Ozonation of Water and Waste Water

  Publisher: Wiley-VCH Number Of Pages: 189 Publication Date: 2000-05-15 ISBN-10 / ASIN: 352730178X ISBN-13 / EAN: 9783527301782 [COLOR=Red] Product Description: The ozonation of compounds in water is a complex process. The mechanisms are very complicated, the parameters are many, but the possibilities of developing cost-effective treatment schemes for drinking water and...
 3. Water Quality Trading WEF

  Water-Quality Trading A Guide for the Wastewater Community Cy Jones Lisa Bacon Mark S. Kieser David Sheridan McGraw-Hill New York Chicago San Francisco Lisbon London Madrid Mexico City Milan New Delhi San Juan Seoul Singapore Sydney Toronto [COLOR="red"] Eklerden ulaşabilirsiniz...