Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Why do turkish people add me on facebook ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Murat Erdem tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Evet ilk gördüğümde bende şaka sanmıştım ama aşağıdaki gibi google'a sadece "why" yazdığınızda google önerileri olarak ilk sıralarda bu cümleyi çıkarıyor.

  Eki Görüntüle 11471

  Peki bu ne anlama geliyor ?? Bizim ne kadar uçkur düşkünü olduğumuzun dünya tarafından ispatı.. Binlerce kadın forumlada bu konuyu tartışıyor. Hatta az evvel aswers.yahoo'da birisi acaba Türklere çok mu benziyoruz diye yazmış :)) vay garibim, çok güldüm ama keşke hepsi böyle düşünüyordur demekten kendimi alamadım. Aşağıdaki haberi de CNNTURK'ün sitesinden hiç değiştirmeden aldım.

  Google arama önerisi Facebook'ta bazı kullanıcıların ortak bir dertten muzdarip olduğunu ortaya çıkardı: "Why do Turkish people add me onFacebook?" (Türkler neden beniFacebook'ta ekliyor?)

  Teknogaste.com'un haberine göre Google pek bilinmeyen bir gerçeği ortaya çıkardı.

  Google, arama yaparken ilk girdiğiniz kelimelere göre size en çok yapılan aramaları baz alarak önerilerde bulunuyor. Genelde oldukça işlevsel olan bu uygulama bazen can sıkıcı gerçekleri yüzümüze vurabiliyor.

  İngilizce olarak arama kutucuğuna "Why" (Neden) yazıldığında önerilerin ilk sırasında şu çıkıyor: "Why do Turkish people add me on Facebook?" yani "Türkler neden beni Facebook'ta ekliyor?"

  Bu öneri sayesinde, hatırı sayılır sayıda Facebook kullanıcısının aynı dertten şikayetçi olduğu sonucuna varmak çok mümkün. Google'da söz konusu arama sonuçlarına baktığımızda, aynı sitemin Yahoo Answers sitesinde çokça dile getirildiğini de görüyoruz. Ayrıca çoğunluğu genç kadınlardan oluşan şikayetçilerin bu duruma bir anlam veremediğini de ekleyelim.

  Umarız, anlam verememeye de devam ederler.
   
 2. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Şöyle bir durum mevcuttur.

  1) Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied.
  Account closed :)
  2) Request sent-accept: Conversion starts. Cam cam cam, my name is barzo. open open open... (buraları yazmıyorum bildiğiniz gibi doldurun.)
   
 3. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Ama girişimcilik ve Deli cesareti yönünden takdire şayan :) 3 kelime ingilizce bilen bile, yabancı chat sitelerinde :D :D Muhabbet aynen dediğin gibi :))
   
Why do turkish people add me on facebook ? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Zn(II), Cd(II), Co(II) ve Remazol Turkish Blue-G Boyar Maddesinin Sulu Çözeltilerinde

  Ayşe ELMACI, Taner YONAR, Nihan ÖZENGÝN, Hakan TÜRKOÐLU Uludağ Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, 16059 Görükle-BURSA Zn(II), Cd(II), Co(II) ve Remazol Turkish Blue-G Boyar Maddesinin Sulu Çözeltilerinde Kurutulmuş Chara sp., Cladophora sp. Ve Chlorella sp. Türleri Ile Biyosorpsiyonun 14, 55, 24-31 Araştırılması 2005 Ekoloji Özet Toksik ağır metallerden...
 2. Facebook Sivas'ta şube açtı!

  Türk internet girişimcileri sınır tanımıyor. Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook'un 'yerli' versiyonları üretilmeye başlandı. Yerlilikle de yetinmeyerek sadece Sivaslılara hizmet verecek arkadaşlık sitesi bile yapıldı. Orijinal Facebook'un tasarımının aynen kopyalandığı SivasFacebook.com'da aynen Facebook'ta olduğu gibi siteye mail adresinizle üye olarak Sivaslı arakadaşlarınızla...
 3. Dikkat, Facebook çökecek!

  Anonymous, dünyanın 1 numaralı internet sitesi Facebook'a saldıracağını açıkladı. Siyasi protesto yolu olarak web sitelerine siber-saldırı yapmayı seçen uluslararası 'hack'tivistler grubu Anonymous, şimdi de Facebook'u gözüne kestirdi. İnternet üzerinden yayınladıkları videoda, grup üyeleri "Mahremiyet ilkelerine aykırı hareket eden Facebook 5 Kasım’da çökecek. Facebook, üyeler...
 4. Cmnet'in facebook'un eski altyapısını kullanması

  öncelikle sitede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. sitenin eksi fecabook altyapısını kullanmak gayet zekice. çevre mühendislerinin tanışma alanı vb vb yapması mantıklı. ama büyük bir problem var. ben bu siteye genellikle mesai saatleri içerisinde giriyorum ve diğer arkadaşlarda büyük ihtimalle öyledir. ve her gören facebookta olduğumu zannediyor ve 'sende hiç çıkmıyorsun be bilader'...