Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yağ gres tayini

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında nesliy tarafından paylaşıldı.

1. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar;
    yağ gres tayininde kullanılan n-hekzan türü nedir acaba?
    gaz kramotografisi için olan mı, ekstra saf olan mı, sıvı kramotografisi için olan mı?
    şimdiden teşekkürler

2. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

Cevap: yağ gres tayini

n-hekzan ; normal hegzandır.hekzan yoksa yağ-gres için petrobenzen de kullanabilir.

3. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

hekzanın yazdığım çeşitleriyle karşılaştım internet sitesinde.aynı isimle ve kodla olmuyormuş satışı.
    farklı kodlar olunca tereddüt ettim

4. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

///

5. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

emin misiniz ya :S

6. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Bende de gaz diye kulak aşinalığı kalmış sanki :)

7. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

emin değilseniz üniversiteden bir hocanızı arayın yada laboratuarlardan birine ulaşın.

yağ gres tayini konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yağ ve Gres Tayini

Yağlar, en basit tanımlamayla organik asitlerle alkollerin yaptıkları esterlerdir. Suda ayrı faz yapmaları ve organik çözücülerde çözünmeleri ile tanınmaktadırlar. Aşağıdaki denklemde bir poliol olan gliserin ile bir yağ asidinin esterifikasyon ürünü ifade edilmiştir. [COLOR=Red]Devamı Ektedir
  2. Yağ-gres

merhaba arkadaşlar yağ gres analizi için gerekli bütün ekipmanlar ve özellikleri nelerdir? şimdiden teşekürler
  3. yağ-gres

Arkadaşlar yağ-gres analizinde tartımda sorun yaşıyorum, desikatörden çıktıktan sonra tartımı yapıyorum ardından hiç dokunmadan beklettikten sonra tekrar tartımı yaptığımda yine tartım değişiyor, bekledikçe tartım değişiyor, yardımcı olursanız sevinirim.....
  4. Yağ- gres giderimi

Yağ- gres giderimiyle ilgili bilgilere ekten ulaşabilirsiniz.
  5. Gres yagi

merhaba bir firmada gres yağı bulunmakta ve bunlarıın lisanslı bir firmaya verilmesi gerekiyor mu gerekiyorsa önerebileceğiniz firmalar var mı?