Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yangın Yönetmeliği Bilgilendirme Toplantısı...16 Eylül 2010, Perşembe - BURSA

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında Sadiye Yüce tarafından paylaşıldı.

1. Sadiye Yüce

Sadiye Yüce CMNet Üyesi

- TOPLANTI DUYURUSU -

Revize edilerek 09.09.2009 tarih 27344 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik “ in tanıtılması ve yönetmelikle ilgili doğru uygulamaların yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla Bayındırlık ve İskan Bakanlığı işbirliği çerçevesinde yapılan toplantıların beşincisi 16 Eylül 2010, Perşembe günü Bursa’ da (Merinos Parkı – Osmangazi/Bursa) gerçekleşecektir.

Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezinde yapılacak toplantıya; ilgili tasarımcılar, uygulayıcılar, yatırımcılar ve işletmecileri ilgilendirdiği için TMMOB temsilci ve üyeleri ile İtfaiye Daire Birimleri, Sanayi ve Ticaret Odaları temsilcileri ve üyeleri, Üniversitelerin Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri, Yapı İşleri Daire Başkanlıkları ve ilgili birimler katılacaktır.
    Sektör temsilcilerinin de davetli olduğu toplantı tüm ilgililere açıktır

TÜYAK
    Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı
    Yangından Korunma Derneği
    www.tuyak.org.tr

Yeni Yangın Yönetmeliği ve Uygulamaları

Tarih : 16.09.2010
    Yer : Atatürk Kongre Merkezi, BURSA

9.00 – 09.30 Kayıt
    09.30 Protokol Konuşmaları
    10.00 Ateş-Yangın ve Yangın Yönetmeliği
    Prof. Dr. Abdurrahman KILIÇ (İstanbul Teknik Üniversitesi)
    10.45 Ara
    11:00 Oturum Başkanı: İsmail Turanlı (TÜYAK Yönetim Kurulu Başkanı)
    Yangın Yönetmeliğinin İmar Mevzuatı ile İlişkisi
    Sevilay Armağan (Mimar-Bayındırlık ve İskan Bakanlığı )
    Kaçış Yollarının Tasarımı
    Hülya Usta (Mimar-Bayındırlık ve İskan Bakanlığı)
    Yangın Yönetmeliğinin Yapı Malzemeleriyle İlişkisi
    Dr. Sedat Altındaş (Mimar-Bayındırlık ve İskan Bakanlığı)
    12.30 Ara – Öğle Yemeği
    14.00 Oturum Başkanı: Suna Kotan (Bayındırlık ve İskan Bakanlığı)
    Mekanik Tesisat Yönünden Yangın Yönetmeliği
    Harun Erpolat (Mak.Müh.-Bayındırlık ve İskan Bakanlığı

Mevcut Yapılarda Yangın Önlemleri
    Numan Bulburu (İstanbul BB İtfaiye Zabıta Amiri)
    Yağmurlama (Sprinkler) Sistemleri Tasarım, Uygulama ve İşletilmesi
    Dr.Müh. Kazım Beceren (İTÜ Makina Fakültesi)

Yangın Yalıtımı- Sanayi ve Yangın Zonları
    Abdurrahman Kılıç (İstanbul Teknik Üniversitesi)
    15:30 Ara
    15:45 Panel: Problemler-Sorular-Cevaplar-Öneriler
    Abdurrahman Kılıç Panel Yöneticisi
    Orhan Doğan Bursa İtfaiye Daire Başkanı
    Suna Kotan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı
    Sevilay Armağan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı
    Numan Bulburu İstanbul İtfaiyesi Müdürlüğü
    Hülya Usta Bayındırlık ve İskan Bakanlığı
    Harun Erpolat Bayındırlık ve İskan Bakanlığı
    17.15 Kapanış

__,_._,___

2. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

öğleden sonra gitsek katılabilir miyiz acaba??

Yangın Yönetmeliği Bilgilendirme Toplantısı...16 Eylül 2010, Perşembe - BURSA konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj atıkları ile ilgili bilgilendirme toplantısı

Bana gelen maili bilgilendirme adına paylaşmak istiyorum: Sayın Üyemiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Odamız Çevre Çalışma Grubu işbirliği ile KOBİ Okulu kapsamında, “Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği” (24 Ağustos 2011 tarihli, 28035 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren) ile ilgili Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecektir. Söz konusu bilgilendirme...
  2. GoGreen Projesi ve temiz üretim bilgilendirme toplantısı

GoGreen Projesi kapsamında 29 Mart 2012 tarihinde Odakule'de "GoGreen Projesi ve Temiz Üretim Bilgilendirme Toplantısı" düzenlenecektir. Söz konusu toplantıda ülkemizdeki çevre ve enerji konusundaki destek ve örnek uygulamalar ele alınacaktır.
  3. Tmmob çmo bursa ilinde genel üye toplantısı

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulumuz ve üyelerimizin katılımıyla Bursa ilimizde genel üye toplantısı gerçekleştirilecektir. Genel ve mesleki sorunlarımızı hep birlikte tartışmak ve çözümler üretmek adına 9 Mart 2013 tarihinde saat 14:00‘da gerçekleştireceğimiz toplantımıza katılımlarınız bizleri onurlandıracaktır. Yer: Bursa EMO Konferans Salonu (BURSA AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ...
  4. Denetim bilgilendirme toplantısı

ÇSGB İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın 11/03/2013 tarihinde AnkaraTicaret Odasında yapılan bilgilendirme toplantısına Sendikalar, Bakanlık Bürokratları ve davetliler katılmıştır.. İş Başmüfettişi Sayın İ.Selçuk ÇEVİRME denetim planı ve denetim konuları hakkında ayrıntılı bilgiler verdiği toplantının sunumunu ekte bulabilirsiniz. Ayrıca Sayın Yasemin YÜCESOY yapılacak denetimin amaçları...
  5. Ilk sağlık müdürlüğü onaylı ilk yardım eğitimi ve yangın (nilüfer bursa)

[COLOR=#444444][SIZE=15px][COLOR=#c00000]Cese Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi [COLOR=#444444][SIZE=15px][COLOR=#c00000]İlkyardım Eğitimi: [COLOR=#444444][COLOR=black] Resmi Gazete Tarihi: [COLOR=black]22/05/2002 [COLOR=#444444][SIZE=15px][COLOR=#c00000]İlkyardım:[COLOR=black] Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar...