Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yapı Kullanma İzin Belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Miraç T. tarafından paylaşıldı.

1. Miraç T.

Miraç T. CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Yapı kullanma izin belgesi ile ilgili bir sorum olacaktı. Eğer işletme sahibi kiracı ise yapı kullanma izin belgesindeki yapı sahibi farklı olacağından sistemde bu sorun oluşturmaz mı? Onun yerine kira kontratını yüklesek sorun olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

2. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

Bir başvurumla ilgili aynı sorun mevcut.GFB başvurusunu yaptım.Kira sözleşmesini istediler.Ancak yapı kullanma izin belgesi alındıktan sonra bina iki kez el değiştirmiş.Çevre müdürlüğü binanın ilk sahibine kadar olan bağlantıyı gösteren belgeleri istiyor.Burada önemli olan yapı kullanma izin belgesinde bulunan adres ile başvuru adresinin aynı olması.Zaten GFB başvuru belgeleri içerisinde tapu veya kira sözleşmesi istenmezken çevre müdürlüğünün kira ve satış sözleşmelerini istemesini gereksiz buluyorum.Siz başvuru yaptınız mı?Başvurunuz nasıl değerlendirildi?

3. Danışmanlığını yaptığım bir çok firmada bu durum ile karşılaştım ve il müdürlüğünün dediği gibi ilk sahibine kadar geçen serüveni kanıtlar belgeleri ( tapu ve kira sözleşmelerini) yapı kullanma kısmına yükledim ve başvurumuz olumlu sonuçlandı. çevre yönetim genel müdürlüğünün vermiş olduğu eğitim notlarında yapı kullanmayı ek de veriğim şekilde tanımlamış. yani tapu ve kira sözleşmesini yüklemek zorundasınız.

BELGE.jpg

4. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

5. rica ederim

6. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Bu paylaşmış olduğunuz kitabın tamamı mevcut mudur :)

7. evet mevcut işlerim hafiflediğinde burdan paylaşabilirim

Murat Akyüz ve Nermin Tuğralı bunu beğendi.
  8. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Şimdiden çok teşekkür ederiz :)

9. Emre Eryiğit

Emre Eryiğit CMNet Üyesi

Merhabalar yapı kullanım belgesinde daha önce depo olaarak geçen bir yeri işletme binası olarak değiştirmek için ne yapmamız gerekiyor.

10. yapı kullanma izin belgesini aldığınız kuruma değişiklik ile ilgili bilgi vererek yapı kullanamdaki depo ilgili yerlerin işletme binası olarak değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

işletmede 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış bir yapı olmadığına dair tesis yetkilisi tarafından imzalanmış taahhütname de geçen tesis yetkilisi kimdir? Firma sahibi mi? Çevre görevlisi mi? yoksa işveren vekili mi?

12. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

ben geçen başvuru sayfasına baktım da yapı kullanma izni istemiyordu acaba benim sayfada mı sorun vardı da istememdi bence kalktı o madde ama yanlış mı baktım acaba...

13. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kalktığını zannetmiyorum çünkü geçen hafta yayınlanan ÇKAGİLHY hakkında değişiklik yönetmeliğinin in ekinde istenilen belgelerde mevcut.

14. tesisiniz 2004 öncesi kurulmuş ise yapı kullanma istemez 2004 öncesi yapıldğını kanıtlayan belge ister

15. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Peki tesis yetkilisi dediği kimdir? Çevre görevlisi değildir değil mi?

16. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

ya ben göremedim şimdi bir daha girip bakmaya çalıştım da sisteme giremedim sorun benim sistemde mi acaba..

17. Çevre Yönetim genel müdürlüğünün yapmış olduğu eğitimin notlarında taahhütnamenin tesis yetkilisi tarafından imzalanması gerektiği yazıyr

18. tesis yetkisisi çevre görevlisi değildir firma sahbinin tesis yetkilerini noter huzurunda devrettiği kişidir

19. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Teşekkür ederim. Bu açıklayıcı oldu.

20. sistemde sorun yok giriş yapılıyor

Yapı Kullanma İzin Belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yapı kullanma iznine ilişkin taahhütname

Tesis yetkilileri tarafından imzalanan, 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış ve yapı kullanma izni bulunmayan tesislerinin olmadığına dair taahhütnamelere ilişkin çevre görevlisini yasal olarak bağlayan bir durum sözkonusu mudur? Biliyorsunuz online sistemde elektronik imza ile belgeleri imzalıyoruz. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
  2. yapı kullanımı izin belgesi ..

herkese iyi günler. arkadaşlar benim çevre izni ya da çevre lisansı başvurusu için yapı kullanımı izin belgesi (iskan) almam gerekmekte.fakat durum şu ; iskan almamız gereken yerin yapı ruhsatı vs. yok..biliyorsunuz iskanı olmayan yerler için fatura vs. ile 12.10.2004 tarihinden önce yapıldığını kanıtlayacak belge sunulması diye bir alternatif sunulmakta. benim bu bahsettiğim yer de bu konuda...
  3. Yapı Kullanma İzin Belgesi

Merhabalar, şantiye sahasında kurulu olan yada kurulacak olan, belirli süre ile orada bulunacak olan prefabrik konteyner tarzı yapıların yapı kullanma izin belgesine tabi olup olmama durumu hakkında bilgisi olan var mıdır acaba? İl özel idarelere bunun için başvuru vs durumu gerekli midir acaba?
  4. Yapı kullanım izin belgesi

İyi günler arkadaşlar bir sorum olacaktı; maden kanunu uygulama yönetmenliğine göre prefabrik yapı olması halinde taş ocaklarını yapı kullanım izninden muaf tutulmaktadırlar. Peki hazır beton veya asfalt plent tesisleri ndeki prefabrik yapılar da yapı kullanım izninden muaf tutulamazlarmı? Ya da siz bu durumu nasıl çözdünüz. Ben söz konusu işletmelerin yapı kullanım izin belgelerini nasıl...
  5. Yapı kullanma izin belgesi

Arkadaşlar ile istişare ederken bir yerde tıkandık ve sizin de görüşünüzü almak istedik. Mayıs 2004 te kiracı olarak faaliyete başlamış olan bir fabrika için sistem elektrik veya su faturası isteyecektir. İstenilmesinin amacı 12.10.2004 tarihinden önce kurulan fabrikaların yapı kullanma izin belgesi almasına gerek görülmediği fatura isteniliyor. Bu fabrikanın 2008 tarihli yapı kullanma izin...