Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım amonyak tankı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında nazlımeric tarafından paylaşıldı.

1. nazlımeric

nazlımeric CMNet Üyesi

amonyak tankı yapımında çevresel etkileri ve ruhsat işlemleri nelerdir bilgisi olan varmı?

Yardım amonyak tankı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Amonyak ve TKN Deneyi

AMONYAK VE TKN DENEYİ 1.GENEL BİLGİLER Azot ve azotlu maddeler çevre kirlenmesi kimyasının en önemli konularından birini oluşturur. Su kirlenmesi, hava kirlenmesi ve katı atıkların yönetimi konularının tümünde azotlu maddeler ilk aranması gereken kirlilik unsurları olmaktadır. Azot elementi, doğal döngüsü olan, bakteriler tarafından tüketilmek suretiyle veya kimyasal yollardan değişik...
  2. Amonyak ve TKN Deneyi

Amonyak ve TKN Deneyi..
  3. Mazot tankı

Arkadaşlar bünyesinde mazot tankı olan bir tesis için ne tür çevresel önlemler alınması gerekir?
  4. Sızıntı suyundan amonyak giderimi lisans tezi yardım ..

Merhaba arkadaşlar , lisans tezi olarak; doğal materyallerin arıtım potansiyellerinin araştırılması başlığı altında sızıntı suyundan amonyak giderimini araştırıyorum. Bunun için Türkiye de yapılan örnek uygulamalar ve adsorpsiyon yönteminde adsorbent olarak kullanılabilen doğal materyallerin neler olabileceği hakkında bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  5. Atiksu aritma tesisi çökeltme tanki çift sira savak hesabi yardim!!!

Arkadaşlar merhaba çökeltme tankında savak yükünü sağlamak amacıyla çift sıra savak yapmak durumundayım fakat elimde yeterli bilgi yok . tasarım konusunda yardım edebilecek olan var mı ?