Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardımcı olur musunuz...

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında genç mühendis tarafından paylaşıldı.

1. genç mühendis

genç mühendis CMNet Üyesi

Herkese öncelikle kolay gelsin. Mühendislik projesi konusunda hepinizden yardımcı olmasını istiyorum. Öncelikle projemin adını yazayım TÜRKİYEDEKİ ATIKSU ARITMA TESİSLERİ. Bu konuda araştırma yapmam gerekiyor fakat internette birçok arıtma tesisi hakkında tam olarak bilgi bulamıyorum.Dolayısıyla 81 ildeki arıtma tesisilerini birebir gezmem gerekir bu da imkansız. Sizden isteğim ilinizde ve/veya ilinize bağlı ilçelerde bulunan arıtma tesisleri hakkında :
    1.işletim sistemi
    2.teknik özellikleri
    3.kullanılan prosesler gibi konularda yardımcı olmanız
    örneğin arıtma tesisinde hangi havalandırma sistemi kullanılıyor mesela uzun havalandırmalı aktif çamur sistemi... gibi vs vs

Bu konuda benim ihtiyacım olan bilgi, belge ve dökümanları gerek aşağıda vereceğim msn ve google hesaplarına veya yazılı döküman olarak posta ile aşağıdaki adrese göndermeleri rica olunur.
    Birde bazı illerde arıtma tesisleri proje aşamasında ve/veya inşaat aşamasında olabilir bunlar hakkında da aynı aynı şekilde bilgileri toplarlarsa sevinirim.
    Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım

ÖMER SAİN
    ÇEVRE MÜHENDİSİ 4.SINIF

2. Melike İlbilgi

Melike İlbilgi CMNet Üyesi

Sayısız arıtma tesisi var. Bunların hepsine birden ulaşabilmeniz oldukça zor gibi.

3. genç mühendis

evet zor ama herkes bulunduğu ildekini yollarsa bu işi çözebiliriz....

4. NEGATOSKOP

NEGATOSKOP CMNet Üyesi

Bu projeyi bu şekilde toparlamaya çalışman nerdeyse imkansız. Temel arıtma yöntemleri başlığı altında araştırıp illere göre dağılımlarını göstermen gibi bişiler olabilir belki. Sana tavsiyem, eğer bu işi 81 ilde yapacaksan bu şehirlerin su kanalizasyon işletmeleriyle iletişime geçmen olur.
    Sadece bulunduğum ilde birden fazla sayıda arıtma tesisi var.

5. genç mühendis

[uyar] Arkadaşlar sitemizde lütfen yardımların mail adresinize gönderilmesini istemeyiniz. Tüm yardımlar maillerinize gelecek ise forum neden var ki? Lütfen bu konuda hassas davranınız. Fatih ÖZCAN[/uyar]

6. Hilal Çetin

Hilal Çetin CMNet Üyesi

Türkiye'deki belediyelerin aşağı yukarı sistemlerini aynıdır. Sadece bazılarında ileri arıtma vardır. Bence belli başlı 10 tane belediye arıtma tesisini incelerseniz konuyla ilgili genel anlamda fikir kazanmış olursunuz.Buna ek olarak da büyük sanayilerin endüstri arıtmasına da bakardım.Mesela Petkim gibi yerlerde farklı sistemlerde ek olarak vardır.
    Yerinizde olsaydım o şekilde yapmaya çalışırdım.Çünkü tüm Türkiye de çok zordur.

7. genç mühendis

Fatih bey öncelikle formda fazla yer işgal etmemek ve de bazı arkadaşların döküman tanıtım kitapçığı vs gibi belgeleri posta adresi ile göndermek isteyebilir diye düşünmüştüm. Sonuçta tabiki formda yayınlamaları hoş olur. Dediğim gibi fazla yer işgal etmek istemedim

8. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Yer konusunda bir sıkıntımız yok Ömer bey. İçinizi rahat tututn lütfen.

Selamlar

Yardımcı olur musunuz... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı atıklar ve geri kazanım konusunda bunları biliyor musunuz?

Katı atıklar ve geri kazanım konusunda bunları biliyor musunuz? • Bütün dünyada olduğu gibi, ülkemizde de özellikle büyük yerleşim birimlerinden insanların karşılaştığı en büyük çevre sorunu çöplerdir. • Evsel katı atıkların % 68 ’ini organik atıklar, kalan kısmını ise kâğıt, karton, tekstil, plastik, deri, metal, ağaç, cam ve kül gibi maddeler oluşturmaktadır. • Ülkemizde günde yaklaşık...
  2. Bunları biliyor musunuz?

Küresel ısınma nedeniyle 2080'e kadar 200 - 600 milyon insanın açlık çekebilir, 1,1 - 3,2 milyar insanın da susuzluktan etkilenebilir. Yurdumuzda doğal olarak bulunan 9000 bitki türünden 3000'i sadece Türkiye'de yaşıyor. Ülkemizde yaşayan hayvan türü sayısı tüm Avrupa kıtasında yaşayan hayvan türlerinin 1.5 katı. Ülkemizde doğal olarak yaklaşık 120 memeli, 450 kuş, 13 sürüngen, 350...
  3. Yardımcı olur musunuz

:utandim:Arkadaşlar Excelde bir sorunum var; Nasıl yaptım bilmiyorum ama farklı Excel sayfalarını açınca ayrı ayrı sayfalar halinde açmıyor. Tek bir pencere içerisinde açıyor hepsini. Örneğin A dosyasını açtıktan sonra B dosyasını açtığımda yeni bir sayfa olarak değilde A dosyasını açtığı pencerenin içinde açıyor. Alt araç çubuğundada a ve b iki farklı excel dosyası olacağına tek excel dosyası...
  4. Süt endüstrisi atık suyu arıtma verileri lazım yardımcı olur musunuz? :)

Çevre mühendisliği tasarım dersim için herhangi bir süt endüstrisinin arıtma verilerine ihtiyacım var. Atık suyunun debisi,koi'si vs. yardımcı olursanız sevinirim.