Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardımmm Atıksuda Sülfür, Serbest Klor ve KOİ arıtımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Aysun Kurt tarafından paylaşıldı.

1. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba ben yeni mezun bir muhendisim işe yeni başladım atıksuyumuzda Sülfür, KOİ ve serbest klor konsantrayonu yüksek çıktı nasıl bir arıtma yapabiliriz lütfen yardımlarınızı esirmeyin :( ve bu suları arıtıp ikinciye kullanmak mümkün mü su tasarrufu açısından iyi olur diye düşünüyorum.

Az maliyetle çok arıtım yapabilirmiyiz tecrubelerinizden yararlanmak istiyorumm

Şimdiden teşekkürler...:)

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Cevap: Yardımmm Atıksuda Sülfür, Serbest Klor ve KOİ arıtımı

debi, atıksuyun ayrıntılı bir karakterizasyonu ve hangi proseslerden, (sürekli mi, kesikli mi?) kaynaklandığı belirtilmeden sağlıklı bir cevap vermek zor olur.

3. Çağatay Çetinkaya

Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

Sanırım tekstil atıksuyundan bahsediyorsun.

4. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

yağlı parçalar yıkanıyor yağ sökucu solvent kullanılıyor sürekli yıkama yok 12 saatte bir 2 saat yıkama yapılıyor

5. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Merhaba arkadaslar öncelikle ilginizden dolayı cok teşekkür ederim :)

Talaşlı imalat yapan otomotiv sektörünün atıksuyu

6. Çağatay Çetinkaya

Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

Bu başlı başına bir tasarım ve proje işi. Üzereinde düşünülüp, analizlerin yapılıp, çeşitli öngörülerle tasarlanması gereken bir iş. Bu bakımdan, Forumdan bu şekilde yarar sağlayacağınızı düşünmüyorum. Sadece bazı literatür bilgileri paylaşılabilir fakat o da sizin probleminizi çözmez.
    Arıtma firmalarıyla bağlantıya geçmenizi öneririm.

Yardımmm Atıksuda Sülfür, Serbest Klor ve KOİ arıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. yardımmm

Arkadaşlar mrb kömürden çıkan curüf atığını belediyenin depolama tesisinde toplamak istiyoruz bununla ilgili başvuruyu nasıl yapmamız gerekiyor. Örnek bilgi verebilirmisin.. Şimdiden Teşekkürler
  2. Atıksuda kirlilik parametreleri

sularda tat, koku, renk ve bulanıklığa neden olan kirlilik parametreleri nelerdir?
  3. Serbest klor analiz yöntemi [iski]

1.0. AMAÇ VE KAPSAM Bu belge 959 demirbaş nolu dozimat ile SKKM laboratuvarında su örneklerinde serbest klor tayin yöntemini açıklamaktadır. 2.0. YÖNTEM 2.1. YÖNTEMİN ESASI VE PRENSİBİ DPD ve FAS titrimetrik metodu; N, N- dietil- P- fenilindiamin (DPD), demir alüminyum sülfat (FAS) ile titrimetri prosüdürü içinde kullanılan bir indikatör olup serbest klor veya toplam klor tayinlerinde...
  4. Serbest ve toplam klor (komperatör) analiz yöntemi [iski]

1.0. AMAÇ VE KAPSAM Bu belge 930, 931. 932. 933, 934, 935, 1098. 1099, 1100, 1101,1102, 1103 demirbaş nolu komparatörle su örneklerinde serbest ve toplam klor tayin yöntemini açıklamaktadır. 2.0. YÖNTEM 2.1. YÖNTEMİN ESASI VE PRENSİBİ İyot iyonunun yokluğunda ,N,N-dietil-P-fenilindiamin (DPD) indikatörü klor (Cl2) ile reaksiyona girerek kırmızı renk oluşturur. İyot iyonunun küçük miktarda...
  5. Sülfür

kimyasal proses dersi için için su ve atık sularda sülfür giderimi sunumumuz olacaktır. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?