Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yatay geçiş yapmak isteyenlere ufak bir yazı

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında Uğur Balbay tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Balbay

Uğur Balbay CMNet Üyesi

Üniversitelerin Yatay Geçiş olanakları hayatınızı değiştirebilir... Lise yıllarında üniversiteye kapak attım mı sonra rahatım düşüncesi, sonrasında ya varya bir yatay geçiş yada dikey geçiş yapsam rahatım düşüncesine döner; sonrasında ise bu kısır döngü hayatın cilvesi olarak aynı umutları bize aşılamaya devam eder. Ben de Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde okurken hatta orayı yazarken Yatay Geçiş düşüncesiyle yazmış bir öğrenciydim. Sonrasında sıkı ve düzenli bir çalışma ve her iki okulda geçilen İngilizce muafiyetleri sınavları ile Türkiye’de tek kişilik yeri elde ederek, Marmara Üniversitesinde eğitimime devam etme hakkında sahip oldum, hem de hiç sene kaybı yaşamadan. Yatay Geçiş sonrasında birçok arkadaşımız benimle bu konuda fikir alışverişinde bulundular. Tabiki de olay o kadar kolay ve tospembe değil ancak imkansızda değil. Benim gibi hem gurbette öğrenci evi arayıp, yurtlarda kalırken ders çalışıp, bir de ekstra farklı işlerde çalışırken okuduğunuz okuldan evinize haftada 4 5 kere gitmeyi göze alabiliyorsanız eğer denemekte fayda var. Üstelik ben bunları sadece 1 kişi alınacağı zaman deneyip başarmıştım. Şimdi ki kontenjanlar oldukça artmış durumda. Benim alanım olan, Çevre Mühendisliği şu anda 2010-2011 Lisans Programı için 5 kişi kabul edeceğini açıkladı. Daha fazla ayrıntılı bilgi ve diğer bölümlerin kontenjanları için lütfen tıklayınız.
    Bol şanslar, kendinize inanın yeter...

Başarılar ...

Yatay geçiş yapmak isteyenlere ufak bir yazı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aerobik arıtmadan anaerobik arıtmaya geçiş

Mevcut olan bir uzun havalandırmalı aktif çamur prensibine göre çalışan biyolojik tesis,anaerobik yapılırsa ne olur?Mantıklımıdır?Tabii bunlardan önce kirlilik yükünün bilinmesi gerekiyor,nasıl hesaplayabilirim?Kirlilik yükünün 3000 gibi bir değerde olması gerektiğini ancak bu şekilde verim alınabileceğini duymuştum.Hesaplamalarla ilgili nasıl bir yol izleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim.
  2. Dev Vincin Yatay Hali

ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Ulusal Katedral’in üzerine tam 152 metre uzunluğundaki bir vinç devrildi. Bölgede yaşanan deprem sonrasında katedraldeki hasarı onarmak için getirtilen vinç fırtına çıkınca yıkıldı. Yıkılarak kiliseye ve çevredeki araçlara zarar veren vincin yol açtığı hasarın miktarı açıklanmadı. Yetkililer kaza nedeniyle yaralanma yaşanmadığını bildirdi. MİLLİYET
  3. Stressiz bi yaşam için ufak bir sunum:))

umarım 2 dakika ayırıp bu unumu izlersiniz:)
  4. Yüksek lisans ile b sınıfı belgeye geçiş

b) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi; 1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara, 2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği...
  5. Plastik geçiş ürünü

plastik granül ürünleri fabrikasından çıkan geçiş atığım oluşmaktadır. kocaeli ilinde bu atığı alabilecek yer varmıdır, yönlendirirmisniz??