Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zeytin salamura suların arıtılması

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Erkan Karakaya tarafından paylaşıldı.

1. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar;

sofralık zeytin yapan bir tesisimiz mevcuttur, bu tesiste şöyle bir problememiz mevcut, KOI miktarını 7000-8000 'lerden 190'lara düşürebildik, sınır değerimiz malum KOI miktarımız çok çok az 150 KOI miktarını 150'nin altına çekemiyoruz, bu aşamada yapabileceğimiz ekstra bir işlem ne yapabiliriz.

Arıtma tesisi iş akım ise : biriktirme havuzu ( havalandırmalı ) (80 ton) + Ph ayarlama+ 3 kademeli (1 havuz 81 ton, 2. havuz 217 ton, 3 havuz 317 )havalandırma ünitesi + kum filtre + havalandırmalı tank+ deşarj

Uğur Dursun bunu beğendi.
  2. Gülce Somaklar

Gülce Somaklar CMNet Üyesi

Zeytin salamura atıksuyu ile ilgili pek bilgi yok, bu konu ile ilgilenmiş arkadaşlar yok mu aramızda?

3. Maes Çevre

Maes Çevre CMNet Üyesi

Merhaba sizden numune rica etsem ,bizde arge departmanimizda araştıralım iyi çalışmalar dilerim

4. Mehmet Gülener

Mehmet Gülener CMNet Üyesi

Numuneye ihtiyacım yok. sorunu çözebiliriz. bana ulaşabilirseniz detaylı görüşelim.

5. Dgnklc25

Dgnklc25 CMNet Üyesi

lisans tez çalışmamızdı ekonomik olarak pek zor bir olay olduğunu söyleyebilirim ancak size yardımcı olabilecek kadar deneyimli değilim :)

6. cevremuhendisi

cevremuhendisi Misafir

Ekonomik olması açısından aklıma bir fikir geliyor ama ne derece doğru olur bilemiyorum, iyice araştırmak lazım; son zamanlarda havalandırma tankına çeşitli malzemeler ilave edilmeye başlandı, bu malzemeler ciddi oranda verimi artırıyor. Bu sistemlere kombine sistemlerde deniliyor, ilave edilen malzemeler ise aktif karbondan tutunda plastik taşıyıcılara kadar geniş bir aralıkta değişiyor. Acaba böyle bir sistem oluştursanız bahsettiğiniz KOI değerini ne kadar aşağıya çekebilirsiniz bunu bir düşünmek lazım.

7. caner_tokdemir

caner_tokdemir CMNet Üyesi

Zeytin Salamura atıksularının arıtılabilirliği ile ilgili yapmış olduğumuz 2 adet tesisimiz bulunmaktadır. Detaylı bilgi için görüşebiliriz...

8. Dgnklc25

Dgnklc25 CMNet Üyesi

bu tip çözümlerin yanısıra bir de yüksek müthiş çamur problemi oluşuyor onu da düşünmek gerek.

9. TecnoB

TecnoB CMNet Üyesi

1 Eğer COD 150 mg\lt Düştüyse DEşarjda Kum Filtresi var Sanırım Devamına KArbon Filtresi İlave Edebilirsiniz, AKM miktarı nedir Bilmiyorum Deşarjda ama kumu karbona çevirebilirsiniz işe yarayacaktır. düzenli olarak bakımları yapılırsa ama mantıklısı kumdan sonra karbona girmesi-

2 Biyolojik arıtımda yardımcı mikro organizma kullanırsanızda sorunu çözebilirsiniz. deşarja Ait TKM, BOİ, Azot, Fosfor, Debi ve havalandırma tipini yazabilirseniz Detaylı olarak yardımcı olabilirim

Kolay Gelsin...

10. Uğur Dursun

Uğur Dursun CMNet Üyesi

Zeytin salamura suların arıtılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Zeytin Karasuyu Arıtımı Proje Raporu

Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından hazırlanan proje raporuna ekten ulaşabilirsiniz. Gerçekten Zeytin karasuyuyla ilgili faydalı bilgiler var.
  2. UV Filtrasyon İle Suların Dezenfeksiyonu

UV dezenfeksiyon sistemi teklifi istemeden önce yaptığım bir ön araştırma sırasında rastladığım güzel bir döküman arkadaşlar. Dökümanın içinde; UV sistemi ile ilgili detaylı bilgiler, montajı ve hatta teklif isterken-değerlendirirken dikkat edilmesi gereken noktalar da yer almaktadır.
  3. Zeytin karasuyu arıtımı lisans tezi

Tez ile ilgili düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum.
  4. Zeytin karasuyu arıtımı lisans tezi yardım...

Arkadaşlar Lisans tezimi Zeytin karasuyunun arıtılması hakkında yapıyorum. Örnek numene analizlerini yaptık. Daha önce denenmiş olan metodların karşılaştırılması ve en uygun metodun seçilip anlatılması hatta yetiştirebilirsek lab çalışması yapıp sonuçları değerlendirme olarak bir yol izleyeceğiz. Bu konuda çalışmaları yada fikirleri olanlar yardımcı olabilir mi? Teşekkürler...