Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeleri Belirle Zımpara tezgahında çalışma

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir.
  15. Zımpara tezgahında çalışma
  Bir işçi küçük parçaları bir pense vasıtasıyla zımparalamaktadır.
  risknasilbelirlenir-15.gif

  Tehlikeli Olabilecek Hususlar
  1. İşlem destek noktası-iş dayama parçası zımpara taşından biraz uzakta. İşlem sırasında parçanın fırlama ihtimali oldukça yükek.
  2. Pense vasıtasıyla yapılan işlem tam olarak güvenli değil. İşlem sırasında parçanın fırlama ihtimali yüksek.
  …………………………………………………………………………………………………
  …………………………………………………………………………………………………
  …………………………………………………………………………………………………
  ………………………………………………………………………………………………….

  Kaynak: Japan International Center for Occupational Safety and Health(JICOSH) ve Safety Association of Construction and Loading Vehicles (SACL).
   
Zımpara tezgahında çalışma konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Zımpara atıkları

  şerit zımparaları hangi sınıfta değerlendirebiliriz yorumlayabilir misiniz arkadaşlar.Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelik ile tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliğini inceledim.Benzer bir şeye rastlayamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.
 2. Tehlikeleri Belirle Sütunlu matkap tezgâhında çalışma

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 14. Sütunlu matkap tezgâhında çalışma Matkap tezgâhında çalışan bir işçi. Tehlikeli Olabilecek Hususlar 1. İşçi koruyucu gözlük kullanmamaktadır. Göze çapak kaçma...
 3. Çalışma ruhsatı

  ambalaj atığı toplama ayırma tesislerinde yada metal hurda geri kazanım tesislerinde gfb baştabailmek için ruhsat sorunu yaşamaktayız. geçici ruhsat alınabilir diyorlar ama nasıl ? alınan geçici ryhsat 1 yııllık mı olacak ?
 4. Çalışma koşulları

  HERKES KENDİ TECRÜBESİ DOĞRULTUSUNDA BEKLENTİSİ OLAN MAAŞI YAZSIN
 5. Zımpara bantlarının bertarafı

  Arkadaşlar,fabrikamızda atık olarak zımpara bantı çıkıyor, miktarı da oldukça fazla.Bunların bertarafı için ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz?