• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

atıksu arıtımı

 1. cavush

  Paket Arıtma Sistemi

  Merhaba Arkadaşlar , Atıksuyu miktarı günde 3 metreküpe yeni ulaşmış bir ilaç firmasına paket arıtma sistemi yapmayı düşünüyoruz. Nereden başlamalıyız? Atıksuyun karekterizasyonunu öğrenmeliyim diye düşünüyorum ilk olarak, daha sonra direk teklif alma kısmına mı geçelim? Birde paket arıtmalarla...
 2. AKDENIZ

  Atıksu istihdam

  Atıksu alanın da kendimi geliştirmek ve iş bulmak istiyorum yol göstere bilirmisiniz tavsiyeleriniz nelerdir öğrenciyim Selçuk Üniversitesi Çevre Mühendisliği son sınıf autocad 3d sweet home solid netcad gis fx programlarına hakimim 30 sertifikam var daha ne katmalıyım bu alanda çalışmak için...
 3. Arzu Cürebal

  Evsel atıksu arıtma tesisi

  merhaba arkadaşlar evsel atıksu arıtma tesisinde aerobik arıtım yapıyoruz. çamur stabilizasyon kısmında dekantörden çıkan süzüntü suyumuzda çamur kaçakları var bunu nasıl engelleyebiliriz?
 4. Z

  Kum yıkama tesisi atıksuyu

  Merhabalar Yeni işe başladığım firmada bulunan kum yıkama tesisimizde meydana gelen atıksular için çökeltme havuzu yapılmış.Fakat etkin çökelme meydana gelmiyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Yada bu konuda hangi firmalardan yardım alabilirim.
 5. Arzu Cürebal

  Evsel atıksu arıtma tesisi

  merhaba arkadaşlar Aranızda sadece karbon gideriminin yapıldığı evsel nitelikli atıksu arıtma tesisinde çalışan veya daha önceden çalışmış olan var mı ?
 6. dnz

  Atıksu arıtma tesisi çamur hattı

  Merhaba, Elinde atıksu arıtma tesisi çamur hattı hidrolik profili örneği olan var mı. Şimdiden teşekkürler
 7. Gönül Arat

  Hastanelerde; evsel atık konteyner yıkama alanı deşarj suyuna arıtma gerekli midir?

  Merhaba Arkadaşlar, 3bin yataklı bir hastanenin 200 metre kare evsel atık depolama alanı var. burada ayrıca bir konteyner yıkama alanıda var. burada oluşacak olan atık sular için arıtmadan geçirip mi kanala deşarj edilmeli? yoksa gerek yok mudur? Nedenleriyle açıklarsanız sevinirim .
 8. T

  Gaz drenajı ve pompalı scimmer

  merhaba arkadaşlar; plaka şeklinde gaz drenajı ve pompalı scimmer'lar hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi?