1. ulusal arıtma çamurları sempozyumu - açs 2005

Can Avşar

Genel Yönetici
1. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu
AÇS 2005
23-25 mart 2005

Atıksu ve su arıtma işlemlerinin tam olarak gerçekleşmesi, arıtma işlemleri sırasında ortaya çıkan arıtma çamurlarının uygun bir şekilde işlenmesi ve bertaraf edilmesi ile mümkündür. Çamur işleme ve bertaraf etme maliyetleri arıtma tesisi maliyetinin yaklaşık yarısını oluşturmaktadır ve bu nedenle uygun teknolojilerin seçilmesi ve uygulanması ekonomik ve çevresel açıdan çok önemlidir. Arıtma çamurları konusunda türkiyede ilk olarak düzenlenen 1. Ulusal arıtma Çamurları sempozyumu, AÇS-2005 ile arıtma çamuru probleminin öneminin vurgulanması, bu konuda çalışan bilim adamlarının, uzmanların ve uygulamacıların bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunması; böylece uygulamada karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik uygun bir tartışma platformunun oluşturulması hedeflenmiştir. Bu hedefin gerçekleşmesi için, sempozyuma arıtma çamurları konusunda uzman bilim adamlarının, ilgili özel sektör ve kamu kuruluşları temsilcilerinin katılımı sağlanmıştır.

Başlangıçta ulusal bir sempozyum olarak planlanan 1. Ulusal arıtma Çamurları sempozyumu, AÇS-2005, daha sonra arıtma çamurları konusunda uzman yabancı bilim adamlarının ve yurt dışında faaliyet gösteren ilgili firma temsilcilerinin katılımıyla yarı uluslararası bir nitelik kazanmıştır. Dünyada ve avrupa birliği ülkelerindeki çamur yönetimi konusunda yapılan özgün araştırmaların ve yasal düzenlemelerin sempozyum kapsamında tartışılması bu konuda bilgi dağarcığının geliştirilmesinde önemli bir katkı sağlayacaktır.

Türkiyedeki ve dünyadaki arıtma çamurları konusundaki çalışmalar ve gelişmelerin aynı platformda izlenmesi ve tartışılması, avrupa birliğine geçiş sürecini yaşadığımız bu dönemde konuyla ilgili araştırmalara ve uygulamalara yeni bir boyut kazandıracaktır.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Can Avşar

Genel Yönetici
CAN;
tekrar deneim fakat yine hata veriyor.
sorun neden kaynaklı tam olarak anlamış değilim..ama sizin için tekrardan uplaod ediyorum.. yeniden deneyiniz.. eğer tekrardan bi hatyla karşılaşırsanız bu sizden kaynaklı olucaktır.. indirmeden önce modeminize reset atmayı denediniz mi?

Zehra Doğan

CMNet Üyesi
slm Can

sanırsam dosyayı yükleyeli uzun zaman olmuş o yüzden ben download edemedim tekrar yükleyebilirsen çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Linkler güncellendi tamamı ilk mesajdadır..

Zehra Doğan

CMNet Üyesi
Slm Fatih

Linkleri güncellediğiniz için teşekkür ediyorum. Merak edyorum da 2. ulusal arıtma çamur sempozyum bildiriler kitabına da ulaşabilir miyiz?