• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

KPSS 2016 kpss tahmini netler

Arkadaslar uzman yardimciligi kadrolari kacla kapatiyor haberiniz var mi cevre bakanliginin veya diger bakanliklarin p6-p7 veya p8 puaniyla almis olduklari uzman yardimcilari mulakatima katilabilmek icin en az kac puan almis olmamiz gerekir

@mrtblgn

Ben geçen sene kpss yabancı dil etkili puan turunde 76 puanla iller bankası uzman yardımcılığı mulakatına girmeye hak kazandım yds de baraj 50 ,mulakatta baraj 70 ti.Malesef mülakatta 58 alarak başarısız oldum.

@mrtblgn
bildiğimiz kadarıyla kpss 80 şartı aranıyor (son yıllar bu şekilde). dil puanıda var tabiki. sonra mülakatlar.

arkadaşlar, buradan güzel yazmışsınız ama, kpss bazında sınava giren sayısı bu forumda azdır. yazılanları bu konuların çok konuşulup tartışıldğı platformlarda yazmanızı tavsiye ederim (bizlerde yaptık büyük etkisini gördük!). DSİ, il bank, kara yolları, ve birkaç kurumumuz artık kpss ile alım yapmıyor diyebiliriz. kendi bunyesinde sınav ve/veya mülakatla alıyorlar. çevre mühendisi istihdamı ciddi seviyede olacaksa bu da Bakanlığımız olur arkadaşlar. bu arada ÇMO gibi destek alınabilecek durumlar yazılmış, bu konuda kolay gelsin (...) derim.

@Gülin Ç.
Bana göre sınav iyiydi Türkçeyi hiç bilmiyorum inşallah türkçe beni bitirmez ve yine adaletli bir sınav değildi genel kültür un bu kadar basit geleceğini bilseydim hiç isimden ayrilmazdim
Sıra yds de bakanlık sanırım yine alım yapmayacak artık üniversiteler iller bankasi yolumuza bakacağız :)

@Gülin Ç.
Hemde ne çatır çatır il müdürlüğüne girdi-ler bildiğimiz gibi bir değil bir birden fazlası belkide benim senin onun hakkı olan kadro şimdiden doldu bile o yüzden kpss için son nokta idi artık
Üniversite Daha adaletli en azından sıralama neyse o :)

@glcndgn
evet orası öyle de orda da şöyle bir sıkıntı var hocalar istedği kişiye kadro açıyormuş ,,benim bi arkadaşım yıllardır giremedi , sebebi de yüksek lisans hocası ile yıldızı barışmadı , adam hep taş koydu

O nokta gerçekten büyük bir ayıp birde uni ye bağlı işleyen düzene bağlı bazı uni lerde rektorluk bir yazı gönderiyor asistan oluyorsun bazıları da kusurata kadar puani sıralıyor