9 kasım 2017 yeni endüstriyel atık yönetim planı

Mustafa Çevik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
abececevre.com
Firma
ABECE GRUP ÇEVRE VE İŞ GÜV.MÜH.HİZM. A.Ş.
Bakanlık, Çevrim içi çevre izinleri yazılım portalında aşağıda da yer alan duyuruyu yayımlamıştır. EAYP ler için format güncellenmiş ve değerlendirme esasları açık bir şekilde ifade edilmiştir. Bilgilerinize sunarım...

Endüstriyel Atık Yönetim Planı 09.11.17

Endüstriyel Atık Yönetim Planlarının hazırlanması, değerlendirilmesi ve onaylanmasında uygulama bütünlüğünün sağlanması amacıyla belirlenen esaslar ile yenilenen Endüstriyel Atık Yönetim Planı Bakanlığımız Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü 'nün web sitesi ?Güncel Belgeler / Atık Yönetimi / bölümünde yayınlanmıştır.

DUYURU.jpg

Kenan Atalar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
,ÇEVRE TMGD İSG
Bu dökümana yine eskisi gibi aynı eklermi konulacak ?
tabs
sigorta
uatf nüshaları

KS
Mustafa Çevik

Mustafa Çevik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
abececevre.com
Firma
ABECE GRUP ÇEVRE VE İŞ GÜV.MÜH.HİZM. A.Ş.
Merhaba, eklerine dediğiniz gibi belgeler eklenecek. Bazı il müdürlükleri atık alanlarının fotoğraflarını ve videolarını da talep etmektedir.

Mahsun Çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yarımada Çevre Danışmanlık
madde 8 de verilen bilgilere aynı şekilde bizim A-TAT tesisimiz uyuyor . Buna istinaden Ambalaj TAT olarak oluşturmuş olduğum planı il müdürlüğüne sunma zorunluluğum var mı acaba ? kartuş, pil, flüresan lamba, toner oluşumu mevcut bizde. yıllık 3-5 kg oluşmaz bile.
Bunun için uatf gerekli mi ? muaf olunan bir kg aralığı var mı acaba? en azından atık oluşursa kendim götürürüm. Yardımcı olursanız sevinirim .Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Abdulkerim DOĞAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@mahsunGS

siz yine de hazırlayın. bende A-TAT'ta çalışıyorum çok az miktarda da oluşsa gelir denetimlerde sorarlar diye düşünüyorum. ben hazırladım bi kaç eksiklik yedim. bu hafta hazırlayıp tekrar göndereceğim.

surmene1967

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevtaş çevre
Eklere hiçbir şey koyulmayacak. İl müdürlüğünün talebi doğrultusunda hareket edilecek ( Yer: Ankara )

Mahsun Çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
@surmene1967 eayp nının hazırlanması için mali sorumluluk sigortasının olması zorunlu demi ?bir de bizim tesis geçen yıl 8 aydan itibaren çalışıyor. bu sene eayp hazırlıyor olmamın bir sakıncası var mı ?

surmene1967

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevtaş çevre
Eklere hiçbir şey koyulmayacak. İl müdürlüğünün talebi doğrultusunda hareket edilecek ( Yer: Ankara )
@mahsunGS
Tesiste tehlikeli atık yeri varsa zorunlu , zaman kaybetmeden içerisi sunun yoksa bilgi ve belge vermemekten ceza yer tesisiniz.

Mahsun Çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
@surmene1967 bizim mali sorumluluk sigortamız yok. Buna rağmen hazırlayıp sunmam sorun oluşturur mu ? Tehlikeli atık yerini yeni yaptırdım. Daha önce denetimler geçirmiş fakat hiç bir ceza kesilmemiş. Biz lisans devralmışız.

bizden önceki firma sahibi zamanında denetimler geçirmişler onu da belirteyim. biz geçen seneden beri burada iş yapıyoruz fakat denetim görmedık hıc

surmene1967

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevtaş çevre
@mahsunGS

Zaman kaybetmeyin en azından sunun. Eksiklik yazılması ile plan sunulmamış tutanakları birbirinden farklıdır.

Mahsun Çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
@surmene1967 anladım peki çok teşekkür ederim. Uygun fiyata mali sorumluluk sigortası yapan var mı bildiğiniz? ortalama yıllık ne kadara maal olur ?onu yapıp sonra eayp yı sunayım geçiktirmeden

surmene1967

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevtaş çevre
@mahsunGS

450/550 arasında değişiyor üstad. Ankara ise bana mesaj at yönlendirme yapalım.

Ysmn

Kayıtlı Kullanıcı
@Mustafa Çevik

Peki acaba, "Birinci Yıl" dediği yere hangi yıl aralığına ait verileri yazmamız gerekiyor, biliyor musunuz? Önceki AYP formatında bir yıl öncesinin verilerini yazıyorduk. Bunda benzer bir yönlendirme göremedim.

Hasan ARIKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Danışmanlığı
Uşak İl çevre' nin yeni atık yönetim planında hangi yıllara ait hazırlanacağı ve ekler kısmında hangi belgeleri istediğine dair bilgiler ekte formatın sonundadır. Belki ilden ile farklılık gösterebilir.

Ekli dosyalar

cevremuhendisif

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Arkadaşlar merhaba,
Yeni formatta atık yönetim planı hazırlayan paylaşabilir mi, Format paylaşılmış ama örnek olması açısından hazırlanmış bir plan paylaşılabilirse herkese örnek olurdu

hidelsan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
hidelsan hidrolik
Yeni formatta atık yönetim planı hazırlayan paylaşabilir mi ? ilk defa yapıyorum yardımcı olabilir misiniz