• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Aat kimlik belgesi

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba,
Bir firmamız arıtma tesisini yeni kurdu ve atıksuyunu alıcı ortama deşarj edecek. Bu nedenle AAT kimlik belgesi gerekiyor. İnternetten Ek-1 formunu doldurdum. Şimdi ne yapmam gerekiyor. Bu formu ödeme ile birlikte il çevre müdürlüğüne mi teslim edeceğim? Yoksa önce başvuru formu ile başvuru yapıp ödemeyi sonra mı yapacağım? Bilgisi olanlar paylaşabilir mi acaba nasıl bir yol izlemeliyim

merhaba, AAT kimlik belgesi için, Atıksu Bilgi Sistemi üzerinden ilgili bölümleri doldurdum. 700 TL'lik ödemeyi de yaptım. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuruyu ekteki form ile mi yapıyoruz? Eğer bu ise, bunun soft halini bulamadım bunu elle mi doldurabiliyoruz?

Ekli dosyalar

• AAT KIMLIK BELGESI.jpeg
    AAT KIMLIK BELGESI.jpeg
    41.4 KB · Görüntüleme: 88
Cem KahramanÜstad Merhaba,

Artık başvuru formunu doldurmanıza gerek bulunmamaktadır. Sistem üzerinden gerekli bilgileri doldurup ve ödeme yapıldıktan sonra bağlı bulunduğunuz il çevre müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz. Bazı il çevre müdürlükleri ödemenin yapıldığına dair dekontu dilekçe ile başvuru yapılmasını istiyor. 😊

merhabalar,
AAT kimlik belgesi başvurusu için eçbs üzerinden girişlerini sağlandım. Ancak AAT KİMLİK NO kısmında "başvuru belge kontrol" sekmesi çıkmamaktadır. forumda baya inceleme yaptım. o sekme çıktıktan sonra ücret yatırılıyormuş sanırım. o sekmenin çıkmamasının sebebi nedir veya tüm bilgileri doldurduk direk ücretimi yatırmalıyız?

Begüm SoydaşOlgaç bey merhaba size bir şey sormak istiyorum entegre çevre bilgi sistemi atıksu bilgi sistemi üzerinden sadece atıksu arıtma tesislerinin mi veri girişi yapması gerekiyor yoksa atıksu çıkışı olan bütün firmalar için yapılması mı gerekiyor ? Yönetmelik Madde 54 Atıksu arıtma tesisleri diye başlıyor ama son kısmı biraz kafamı karıştırdı sizden bilgi almak istedim şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba ATT kimlik belgesinin kimlerin alıp almayacağı nerde yazmaktadır ?

İyi akşamlar,
OSB faaliyet gösteren ve atıksuların bünyesinde bulunan arıtma tesisinde arıtarak yeniden kullanan (Teknik Uygunluk Raporu ve OSB proje muafiyet yazısı mevcut) tesis için AAT kimlik belgesi almamız gerekli midir? 2020/17 genelgesinde yer alan aşağıda yer alan ifadeden dolayı sanki bahsettiğim tesisi kapsamıyor diye anlıyorum yanlış mı acaba?
1648580957607.png

Gülşah AlbayrakÜstadım Merhaba,

Genelgede; "alıcı ortama atıksuyunu deşarj eden ve/veya geri dönüşümlü kullanan firmalarda hazırlanan teknik uygunluk raporu Bakanlık/İl Çevre Müdürlüğü tarafından uygun görülen tüm atıksu arıtma tesisi yönetimlerinin kimlik belgesi almaları gerekmektedir"ifadesi yer almaktadır. Başımıza şöyle bir durum gelmişti; Hazır beton sektöründe çalışırken Mersin'de hazır beton tesisimiz vardı. Mikserlerden kaynaklı oluşan atıksuları proseste geri kullandığımızdan dolayı teknik uygunluk raporu hazırlatmıştık ve il çevre müdürlüğüne sunmuştuk. Ancak "Atıksu ArıtmaDerin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onayı Genelgesi" kapsamında hazır beton tesisinin faaliyet alanı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresinin bölgesinde bulunduğundan dolayı il çevre müdürlüğü raporun onaylanması işleminin bu kurum tarafından yapılması gerektiğini söylemişti ve bu durum hakkında yazı yazmışlardı. Personelden kaynaklı oluşan evsel atıksular kanal hattına bağlı olduğundan dolayı BKKR yazısı almıştık. Türkiye Hazır Beton Birliği'nin yarışmalarından dolayı biz yine de "Atıksu Arıtma Tesisi Kimlik Belgesi" almıştık.

Şunu da söyleyeyim; Gaziantep'te bulunan hazır beton tesislerinin faaliyet alanlarına GASKİ baktığından dolayı BKKR almıştık ve bu tesislere teknik uygunluk raporu hazırlatmadık ve kimlik belgesi almamıştık.

2020 yılından kimlik belgesi ile ilgili Selçuk Bey'e maiil göndermiştik. Mail'de; bir tesiste suların bir kısmı geri dönüşümlü kullanılmaktadır ve geri kalan kısmı kanalizasyon hattına verilmektedir. Kanala verildiğinden dolayı kanal bağlantı izin belgesi bulunmaktadır. Proseste kullanılan sular için kimlik belgesi alınmasına gerek var mıdır?

"Kanalizasyonun bulunduğu yerlerde geri dönüşümlü kullanılan sular için AAT Kimlik Belgesi alınmayacaktır. Ancak atıksu bilgi sisteminde yeniden kullanılan miktarla ilgili bilgi girişi yapılması gerekmektedir." şeklinde cevap almıştık. Mailin resmi bir geçerliliği bulunmamaktadır ancak benim şahsi düşüncem atıksularının bir kısmını geri dönüşümlü kullandığı halde geri kalan kısmını kanala verip, kanal bağlantı izin belgesi olan yerlere kimlik belgesi alınmasına gerek bulunmamaktadır.

Arkadaşlar ödemeyi referans numarası alarak mı yaptınız teşekkürler.
1648637372867.png

Merhaba,
Atıksu bilgi sistemindeki bilgileri doldurduktan sonra mı ödeme yapmamız gerekiyor?
İl müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak belgeyi alabiliyor muyuz?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
karabaharsistemdeki tüm bilgileri doldurduktan sonra "bilgi kontrolü" kısmından -eksik bilgi yoksa- il müdürlüğüne başvurunuz minvalinde bir yazi çıkıyor. sonrasında il müdürlüğüne yazacağınız dilekçenin ekine basvuru.csb.gov.tr den aldığınız referans numarasıyla yapılan ödemenin dekontunu sunmanız yeterli olacaktır.