• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Aat kimlik belgesi

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba,
Bir firmamız arıtma tesisini yeni kurdu ve atıksuyunu alıcı ortama deşarj edecek. Bu nedenle AAT kimlik belgesi gerekiyor. İnternetten Ek-1 formunu doldurdum. Şimdi ne yapmam gerekiyor. Bu formu ödeme ile birlikte il çevre müdürlüğüne mi teslim edeceğim? Yoksa önce başvuru formu ile başvuru yapıp ödemeyi sonra mı yapacağım? Bilgisi olanlar paylaşabilir mi acaba nasıl bir yol izlemeliyim

Merhaba, danışmanlığını yapmış olduğum kömür eleme paketleme tesisinde 40, 40, 60 ve 70 m3 hacimlik 4 adet çöktürme havuzları mevcuttur. Bu çöktürme havuzlarında biriken su yağmur suyu drenaj alanından kaynaklanan sulardır ve tozumayı önlemek amacıyla kullanılmaktadır bu durumda da atık su kimlik belgesi almamız gerekiyor mu ?

Olgaç Bey bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu arada birim fiyat listesinde AAT Kimlik Belgesi ücreti 575 TL. Bu durumda 4 adet çöktürme havuzu için ayrı ayrı mı alınması gerek (575x4) yoksa 4 adet çöktürme havuzu için tek bir AAT Kimlik Belgesi alınması yeterli mi ? İlk defa başvuru yapacağım için soruyorum.

@Olgaç Sürmelihindi size yine bir sorum olacaktı. Ben bahsetmiş olduğum 4 adet çöktürme havuzunun kaydını Atıksu Bilgi Sisteminde yaptım. Sistem üzerinden otomatik başvuru formu zaten yok da o zaman konuyu anlatan dilekçe ile başvuru yapmam mı gerekiyor ? Ya da bir örnek varsa gönderebilirseniz sevinirim. Biliyorum belki saçma bir soru soruyorum ama ilk defa yaptığım için yani kusura bakmayın :utan:

@nil_ayy Niay üstadım Merhaba,

Aşağıdaki linkte başvuru formu bulunmaktadır ve bu başvuru formunu dolduracaksınız. Bir de AAT kimlik belgesi için Halk Bankasına referans numarasıyla 575 TL ödeyeceksiniz. Başvuru formu ve dekont ile beraber dilekçe yazarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne başvuru yapacaksınız.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@Olgaç Sürmelihindi Teşekkür ederim, başvuru formunda AAT kapasitesi diyor ya bizim firmada daha önceden dediğim gibi 4 adet çöktürme havuzu var ya 40, 40, 60 ve 70 m3'lük. Dilekçeyi sunarken dilekçe ekindeki başvuru formunda AAT kapasite kısmına bunların toplamı olan 210 m3 ü yazıp tek bir form mu dolduracam yoksa her biri için ayrı ayrı form mu doldurup dilekçe ekine koyacam?