• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ab uyumlu çevre için mevzuatlar yenilenecek

Sadiye Yüce

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Şubat 2009
Firma
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Prof. Dr. Öztürk: Türkiye için en zor başlık 'çevre'. Bunun için mevzuat yenilenecek. Havamız, suyumuz, toprağımız daha temiz olacak. Bunların maliyeti ise 86 milyar avro

İSTANBUL - TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili Hatay Milletveki Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Avrupa Birliği (AB) müzakerelerindeki en zor ‘başlığın’ çevre olduğunu belirterek, “Türkiye bu başlaktaki çalışmalar yaklaşık 86 milyar Avro yatırım yapacak” diye konuştu. AB uyum sürecinde ‘Çevre faslı’ geçen hafta resmen başladı. Türkiye, tehlikeli atıklardan içme suyuna, sera gazı salınımından , gürültü kirliliğine kadar çevreyle ilgili birçok hayati konuda Avrupa standartlarını yakalamak için çalışacak. TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili Hatay Milletveki Prof. Dr. Mustafa Öztürk, ‘çevre faslı’nın açılmasıyla ilgili Radikal’e şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu faslın adaptasyonu oldukça maliyetli. Toplamda yaklaşık 86 milyar Avro yatırım yapılacak. Çevre Ajansı Kanunu başta olmak üzere, Çerçeve Su Koruma Kanunu, Temiz Hava Kanunu, Doğa Koruma Kanunu ile Entegre Atık Yönetimi Kanunu gibi mevzuat çalışmalarının TBMM’de yasalaşmaları hızlanacak. Önümüzdeki süreçte insanlar çevresel verilere daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşacak. Bilgiye erişim daha şeffaf ve kolay olacak. Tüm bunları bir plan dahilinde gerçekleştirdiğimiz zaman havamız, suyumuz, toprağımız daha temiz olacak. Türkiye bu yatırımlar ve çalışmalar sayesinde daha yaşanılabilir bir çevre kazanacak.

Kaynak : radikal.com.tr SERKAN OCAK
 
Üst