AKP Milletvekilinin oğlu ÇED Müdürü oldu

Dinamik Karbon'

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
4,000
Tepki puanı
5,411
Puanları
338
Konum
Tayland
Şehir
İstanbul
Firma
Saipem
SAKARYA'nın Akyazı İlçesi'nde gerçekleştirilen çete operasyonunda yeğeni tutuklanan Akyazı eski belediye başkanlarından AKP Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım'ın, 4 yıl önce sınavsız olarak devlet memurluğuna alınan oğlu Talha Yıldırım, Çevre ve Orman Müdürlüğü ÇED Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Sakarya Çevre ve Orman Müdürlüğü’ne 4 yıl önce sınava girmeden sayman memur olarak alınan Talha Yıldırım, Sakarya Çevre ve Orman Müdürlüğü’nde ÇED Şube Müdürü olarak görev yaparken kurum değiştiren Sebahattin Güneş'in yerine, Bakanlığın resmi yazısıyla ÇED Müdürü oldu.

Bakanlığın bu görevlendirilmesi sonrası Talha Yıldırım yeni görevine başladı. Ancak Çevre ve Orman Müdürlüğü’nde ÇED Şube Müdürü olabilmek için Çevre Mühendisi olunması gerektiği, Milletvekili Yıldırım'ın oğlu Talha Yıldırım'ın ise kamu yönetimi bölümü mezunu olduğu öne sürüldü.

Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)
 

Murat Erdem

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
17 Ara 2008
Mesajlar
412
Tepki puanı
354
Puanları
68
Konum
İstanbul
Allah bilir herhangi bir eğitimi bile yoktur.. Şaban Dişli 'nin kuzeni Hızır Dişli 'de lise mezunu olmasına rağmen şuan Sakaryada İl Sağlık Müdürlüğü görevinde.. Araştırın görün..
 

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Katılım
25 Şub 2009
Mesajlar
1,130
Tepki puanı
833
Puanları
118
Konum
Antalya
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Bilinçsiz ve açıkça gerçekleşen bir kadrolaşma örneği daha...:mad:

umarım başarılı olur.. hayırlı olsun..
 
K

K. Altunsaray

biraz araştırınca bunları buldum ..açıklama beni tatmin etmedi doğrusu.torpil olayı hepimizin malumu zaten.hangi hükümet gelse kendi adamlarını yerleştiriyor."işi ehline yaptırmak" nerede kaldı??
dikkatimi çeken başka bişey daha var; oğlundan önceki de işletme mezunuymuş :('Usulsüzluk varsa gereken yapılsın!'

Ak Parti Milletvekili Recep Yıldırım oğlunun sınava girmeden Çevre ve Orman Bakanlığı kadrosunda devlet memurluğuna atandığı ÇED Müdürlüğüne getirildiği iddialarına cevap verdi

Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir yerel gazetede oğlu Talha Yıldırım'ın Çevre ve Orman Bakanlığına 5 yıl önce sınavsız bir şekilde memurluğa atandığı ve usulsüz bir şekilde Sakarya Çevre ve Orman Müdürlüğünde Çevre Etkilerini Değerlendirme ve Planlama Müdürlüğüne getirildiği konusunda haberlerin yer aldığını söyledi
Son günlerde mensubu olduğu AK Parti'yi yıpratmak için, bazı medya kuruluşları tarafından kendisine iftira kampanyası başlatıldığını öne süren Yıldırım, şunları söyledi:
''Oğlum Taha Yıldırım, Osman Pepe'nin Çevre ve Orman Bakanı olduğu dönemde bakanlıkta istisnai kadroyla çalışmaya başladı. Oğlum bir süre bakanlıkta çalıştıktan sonra, Sakarya Çevre ve Orman Müdürlüğüne tayin oldu. ÇED müdürlüğü boşalınca daire müdürü oğluma teklifte bulunmuş. Oğlum çevre mühendisi değil. Ancak oğlumdan önceki müdürde, işletme mezunuymuş, benim oğlum ise kamu yönetimi mezunu. Bu şekilde müdürün teklifi olmuş. Benim kesinlikle bir baskım yok. Oğlum babası milletvekili olduğu için, malzeme yapılmaya çalışılıyor.''

-''İFTİRA KAMPANYASI İÇİNE GİRİLMİŞTİR''-

Oğlunun atamayla değil, görevlendirmeyle ÇED Şube Müdürlüğüne getirildiğini kaydeden Yıldırım, ''Bu görevlendirmedir. Kadroya atama değildir. Usulsüzlük, rüşvet yada talan değil. Ben böyle şeylerden hoşlanan biri değilim. Bir daire müdürü teklif etmiş. Oğluma ben (kabul etme) dedim. Ancak hizmet etmek için, görevi kabul etti. Oğlum orada görevlendirildi diye, aylığı da artacak değil'' diye konuştu.
Konuyla ilgili Sakarya Valisi Hüseyin Atak ile görüştüğünü belirten Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:
''Ama medyanın haksız yere saldırmasına anlam veremiyorum. Ben Valimize durumu bildirdim. Eğer ortada bir usulsüzlük varsa gereken yapılsın. Eğer oğlumun atanmasında görevlendirilmesinde, yaptığı işlerde bir usulsüzlük varsa, gereken işlemler başlatılsın. Bizi yıpratmak için kasıtlı haberler yapılıyor. Bu görevlendirme, atama değil, bugün burada yarın başka yerde görev yapar. İftira kampanyası içine girilmiştir. Sakarya'da ve Akyazı da benim bir kariyerim bir saygınlığım var. Bunu yıkmaya çalışıyorlar. Partimizi yıpratmaya çalışıyorlar. Benim oğlumu infaz ediyorlar niye? Milletvekili çocuğu diye.''
İftiraları yapanlara karşı hukuk çerçevesinde mücadele edeceğini dile getiren Yıldırım, ''Bunu yapanlarla hem bu dünyada, hem de öbür dünyada hesaplaşacağım'' dedi.
 

Ali_Cengiz

Mevzuat Grubu
Katılım
25 Eki 2009
Mesajlar
1,123
Tepki puanı
1,433
Puanları
168
Yaş
39
Firma
Artı İnşaat
yıl 2014 oldu ama şu dış mihraplar bir türlü bitmedi.
 

Sena Ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Nis 2013
Mesajlar
295
Tepki puanı
181
Puanları
43
Konum
Ankara
Firma
Tarım ve Orman Bakanlığı - Su Yönetimi Genel Müdürlüğü
@K. Altunsaray

Zaten eksik olmasınlar hükümetimizin oğulları, kızları hep hizmet etmek için uğraşıyorlar bize... Bitmek bilmeyen biz hizmet aşkı var içlerinde.
 

Abdulkerim DOĞAN

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Eyl 2013
Mesajlar
599
Tepki puanı
483
Puanları
68
Yaş
31
Şehir
İstanbul
Firma
-
ankarada dayın yok mu mamudo gurban niye doğdun şarkısını armağan ediyorum hepimize !
 
Üst