• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisi Hk. Yardım

Ali KOCAOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kapıkule-Halkalı YHT Projesi / Kolin İnşaat
Merhabalar...

Ambalaj atığı toplama ayırma tesisinde çevre görevlisi olarak işe başladım lakin Entegre Çevre Bilgi Sistemine geçilmiş. Daha önce bu alanda hiç çalışmadığımdan neler yapılması gerektiği ile ilgili görüş almak istiyorum. Tesisin lisansı iptal olmuş yenilenmesi ile ilgili ne tür işlemler gerekiyor ve bildirim beyan vb. işlemler nasıl ilerliyor?

Yardımcı olabilecek arkadaşlar şimdiden teşekkür ediyorum.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği der ki;

Çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesinin iptali

MADDE 14 – (1) İşletmenin çevre izni veya çevre izin ve lisans koşullarına aykırı iş ve işlemlerinin tespit edilmesi durumunda yetkili merci tarafından Çevre Kanununun ilgili maddeleri uyarınca idari yaptırımlar uygulanır.

(2) Uygunsuzluğun düzeltilmesi için, işletmeye yetkili merci tarafından en fazla bir yıla kadar süre verilebilir.

(3) İşletmeye süre verilmemesi veya işletmeye verilen sürenin bitiminde uygunsuzluğun giderilmemesi halinde, yetkili merci tarafından çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi iptal edilir. Çevre ve insan sağlığı yönünden tehlike yaratan faaliyetler nedeniyle işletmeye süre verilmeksizin çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi iptal edilir. Bu işletmeler için izin süreci yeniden başlatılır ve işletme kendi adına yeni geçici faaliyet belgesi düzenlenene kadar faaliyette bulunamaz. Geçici faaliyet belgesi olmaksızın faaliyette bulunan işletmeler hakkında 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili maddeleri uyarınca idari yaptırımlar uygulanır.

(4) Yükümlülükleri doğrultusunda yapılacak belgelendirmelerde ve beyanlarında usulsüz ve gerçeğe aykırı bilgi ve belge düzenlendiği tespit edilen tesislere 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili maddeleri uyarınca idari yaptırımlar uygulanır ve (…)(1) belgeleri iptal edilir. Bu işletmelerin doksan takvim günü süresince faaliyeti durdurulur. İptal edilen başvuruya ait her bir çevre izni veya çevre izin ve lisans konusu için 19 uncu madde uyarınca belirlenen belge bedellerinin iki katı, tekrarında dört katı uygulanır, müteakip tekrarında ise faaliyet 1 yıl süresince durdurulur.

14.maddenin 3.fıkrası gereğince süreci GFB ile başlanmanız gerekiyor. Ama önceliğiniz lisansın neden iptal edildiğini ve düzelmek için ne kadar süre verildiğini öğrenmek olmalı. (bilmediğiniz gibi varsaydım; biliyorsanız işiniz daha da kolay) Ardından Bakanlığın istediği fiziksel şartların sağlanıp sağlanmadığını kontrol etmelisiniz.

iyi çalışmalar. 150106 karışık ambalaj atığı olarak giren ürünler cinslerine göre ayrıldı. geriye kalan (fire) geri dönüştürülemeyen atıkları çimento fabrikasına yakma için göndermek istiyoruz. çıkış kodumuz ne olmalı? 191212 okudum bır kaç yerde doğrumudur?

Merhaba arkadaşlar
Biz belediye ile sözleşmeli TAT firmasıyız
Belediye bizden ambalaj atıkları yönetim planı hazırlamamızı istiyor sanırım bu belediye ait bir iş:)
Diyelim ki biz bu planı hazırladık il müdürlüğüne sistemden mi yoksa elden mi teslim edip onaylatıyoruz bide bunu belediye mi yoksa biz mi onaylatıyoruz
Belediye eçbs kaydını yapmış ancak ambalaj bilgi sistemine giriş yapacağı zaman kullanıcı adı ve şifre istiyor biz tat firması olarak direk ambalaj bilgi sistemine giriş yapabiliyorken belediyeden niye kullanıcı adı ve şifre istenmektedir

İsmail bek.Üstad merhaba, aslında hem siz hem de belediyenin çevre mühendisi ile beraber hazırlayabilirsiniz. Sistem üzerinden hazırlanacak. Mahalle bilgisi, çalışan sayısı vb. bilgiler istenecek. Bir de belediye ve sizin aranızda yapmış olduğunuz sözleşmeyi yükleyeceksiniz ve onaya göndereceksiniz. Aşağıda yer alan kılavuz size yardımcı olacaktır.

Ekli dosyalar

• BELEDIYE (1) (1).pdf
    2.6 MB · Görüntüleme: 46