• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj Bilgi Sisteminde ve Kds de Onaylanan Aylık Bildirimleri Tekrar Bildirime Açtırmak

• Konuyu başlatan Silinen üye 22292
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 22292

Merhaba doğum izninde iken , tesisimizde yanlış fatura kesilmiş. Fatura üzerinde atığın cinsi yanlış yazılmış, çevre mühendisi arkadaş da faturaları işleyip onaylamış. 8. aydan itibaren yanlış işlenen faturalar var sistemi açtırmam gerekiyor hem Kds hem Ambalaj bilgi sisteminde.. İkisi içinde dilekçe mi vermeliyim ? Yoksa Kds sistemden sorun bildir kısmıyla açılıyor mu arkadaşlar ?

cevreciolalımMerhaba,

Kütle denge sisteminin açılması ile ilgili EÇBS-Atık Yönetimi Uygulaması-Duyurularda aşağıdaki açıklama mevcuttur.

Bilindiği üzere Uygulama içerisinden 08.02.2018 tarihinde yapılan ?Kütle Denge Sistemi Raporları "onay kaldırma" İşlemleri? konulu duyuruda ?Başvuru doğrultusunda belirtilen ay/aylara ait aylık kütle denge rapor onayları bir defaya mahsus olarak kaldırılacaktır.? İfadesi yer almaktaydı. Bakanlığımıza yapılan yoğun başvurular incelenmiş ve yapılan değerlendirme neticesinde söz konusu ifadeden ?bir defaya mahsus ? ifadesi çıkarılmıştır.
Bu kapsamda
Atık Yönetim Uygulaması- Kütle Denge Sistemi üzerinden giriş yapılarak onaylanan Aylık Kütle Denge Raporunda hata olması durumunda, rapordaki ilgili veri kaydını düzeltmek üzere Bakanlığımıza yapılacak kütle denge onay kaldırma başvurusunda aşağıdaki adımlar takip edilecektir.
1- Aşağıda yer alan metnin ilgili alanları doldurulacak,
2- Tesis yetkilisi tarafından imzalanarak, kaşelenecek,
3- Bahse konu belge, imza sirküsü ile birlikte Atık Yönetim Uygulaması ?Yeni Sorun Bildir? alanına yüklenecektir.

Başvuru doğrultusunda belirtilen ay/aylara ait aylık kütle denge rapor onayları Bakanlığımızca değerlendirilecektir. Onayı kaldırılan tesislerin işlemi iptal edilen aylara ilişkin onaylama işlemlerini başvuruda belirtilen düzenlemeler yapıldıktan sonra en kısa sürede yeniden tamamlaması gerekmektedir.
Taleplerin uygulama içerinde kayıt altına alınması amacıyla sadece Atık Yönetim Uygulaması "YENİ SORUN BİLDİR" üzerinden yapılan başvurulan değerlendirmeye alınacaktır. Bu kapsamda başvuruların sadece ?Atık Yönetim Uygulaması? üzerinde yapılması gerekmektedir.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
ÇED İZİN VE DENETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

...tarihli.ve......sayılı........................................................................................................................Belge/Lisans/İzin kapsamında Kütle Denge Sisteminde 201../201.. Yılı/Yılları .../../..aylarındaki veri girişlerinde ......................................................... nedenler ile hata yapıldığı tespit edilmiş olup doğru verilerin girilmesi amacıyla söz konusu ayların onaylarının iptal edilmesini talep eder, onay kaldırma sonrasındaki veri girişlerindeki tüm sorumluğun tarafımızda olduğu hususunu bilgilerinize arz ederim?/.../201.
İşletme kaşesi ve tesisi yetkilisi imzası

Ek: İmza Sirküsü (? sayfa)

ambalaj bilgi sistemine giremiyorum hata sadece bende mı var
The cast to value type 'System.Decimal' failed because the materialized value is null. Either the result type's generic parameter or the query must use a nullable type. hatası verıyor

dün akşam girdim aynı problemi verdı sabah düzelir diye düşündüm ama aynı.

@kkm Sizin sisteminizde sorun var sanırım 2 saattir beyanlar ve onaylamalar ile ilgili olarak sitede işlem yapıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım.