• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtmaya bir çare mühendiscanlar

• Konuyu başlatan Silinen üye 34796
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 34796

Merhabalar arkadaslar,
Geri dönüşüm tesisinde birkac aydır calısmaya basladım burda tehlikeli maddelerle kontamine olmuş atıkların geri dönüşüm için hazırlandığı bir ön işlem uygulanmakta ve bunun sonucu kimyasal içerikli atık su oluşmakta.DİYECEGİM SUDUR Kİ; bu atık su için paket bir sistem kurulmuş su tekrar kullanılmak üzere tesise verilecek ALLAH nasip ederse ama
1- sistem hiç çalıştırılmamış
2-sistem kurulmadan önce jarr testi filan yapılmamıs
3-ben kuran firmadan bilgi almak istiyorum firma bana sistem otomasyonlu çalısıyo bas çalıstr sus konusma yat dinlen işini yapma diyo
4-haliyle tesis yetkilileride maaliyet için işe yaklaşmıyo
5-tesisin atıksuyu depoladıgı kuyu dolu ve yeniden tehlikeli atıklar işlenecek
6-ve bulundugum yerde geri dönüşümden kaynaklı kimyasal atıksuyu arıtan tek tesis bir biz variz SEHİRCİLİKTEN ilk bizim tepemize binerler diye düsünüyorum
aklımda deli sorular

Atıksu geri kazanımı planlanıyorsa, konu ile ilgili üniversitelerin ilgili bölümlerinden teknik uygunluk raporu hazırlatılmalı ve il müdürlüğüne sunulmalıdır. İşin başında bu geliyor.

@Cem Yılmaz bey bu tesis çoktandır bu sistemi kurdurmus uygunluk filan alınmıs zannımca ama hiç çalıştırmamıs tesiste sistemle ilgili bir bilgiye ulasamadım.Paket sistemi kuran firma da dalga gecer gibi kullanma amaçlı bilgi paylasmı yapıyor.Kullanılacak kimyasalı neye göre ekleyecegim ile ilgli hiç bir sey yok ben bu sistemi çalıştırmak istiyorum ya da köşeme çekilip infaz gününü mü bekleyeyim bilemedim !!!

Nüç, sadece infaz günü olarak değerlendirmeyin :(, ben şahsen denetime gittiğim tesislerde meslektaşlarımın zihniyeti, tutanağımın % 80 inin oluşturuyor. Siz elinizden geldiğince mesleğimizin adabına göre hareket edin. Diyelim ki denetimi sorunsuz geçtiniz bir şekilde, vicdanınız rahat olur mu ? Olmaz. Zaten bu forumda bir arayışa girmeniz ilk adımınız olarak değerlendirilebilir. Kolaylıklar ve başarılar dilerim..

@eyavuz TESEKKÜR EDERİM. arayıs içerisindeyim ama iş verenim de bu sistemi kuranın da elimi kolumu bağlamaktan başka herhangi bir desteği yok herkes salla bası al maası kafasını yasıyor.Ben de ilk iş deneyimimde kaytarmak sorumluluklarımdan kacmak istemiyorum haliyle iş hayatına ilk atılan mühendisin yapması gerekeni yapmaya calısıyorum.