Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ati projesi ( kanalizasyon atıksuyu arıtma sbr sistemi)

Konu, 'ARŞİV' kısmında Sefa Kaç tarafından paylaşıldı.

 1. Sefa Kaç

  Sefa Kaç CMNet Üyesi

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SON SINIF DERSİ PROJESİ:))

  Kanalizasyon sistemine bağlı olmayan sitelerden kaynaklanacak evsel nitelikli atık suların arıtılması için düzenlenen ardışık kesikli biyoreaktör (SBR) esasına dayanan paket arıtma tesisi ünitelerinin tasarım ve işletme esasları ile ilgili olarak yapılan bu çalışmada; atık su özellikleri verildikten sonra arıtma verimine uygun olarak arıtma yönteminin belirlenmesi, arıtma proses düzeni ve tasarımı, ideal çamur yaşı ile çekilecek çamur miktarı ve tesisin işletilmesi gerekli hesaplamalar yapılarak anlatılmaktadır. Bu tasarımda 2300 adet haneden oluşan bir site pilot olarak alınmıştır.

  Paket arıtma sistemleri; evsel ve endüstriyel nitelikli atık su oluşumunun söz konusu olduğu nüfusu az olan turistik tesisler, yazlıklar gibi yerleşim alanları ile şantiyeler, fabrikalar ve üretim tesislerinde uygulama alanı olarak bulmaktadır. Değişken boyutlara sahip çelik tank şeklinde imal edilen paket arıtma sistemleri taşınması kolay sistemlerdir.
   

  Ekli Dosyalar:

  Murat Tığtepe ve Cihan Yeşil bunu beğendi.
 2. Sefa Kaç

  Sefa Kaç CMNet Üyesi

  Kanalizasyon Projesi ve Paket Arıtma Sistemleri
   
 3. Sefa Kaç

  Sefa Kaç CMNet Üyesi

  Kanalizasyon Projesi ve Paket Arıtma Sistemleri ile ilgili bir projedir.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.