Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık beyan formu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Her yıl gönderilen atık beyan formları yerini tehlikeli atık beyan sistemimi aldı?Sormak istediğim atık beyan formları işletmelerdeki genel itibariyle atıkları mı kapsıyor yoksa sadece tehlikeli atıklar içinmi?
   
 2. Sadiye Yüce

  Sadiye Yüce CMNet Üyesi

  Merhaba;

  Sistem tehlikeli atıkları kapsıyor.
  Öncelikle sisteme giriş için kullanıcı adınız ve şifreniz olmalı eğer yoksa il çevre ve orman müdürlükleri ile irtibata geçebilirsiniz.
   
 3. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Yani biz artık atık beyan formu vermeyeceğiz,sadece TABS a girmek yetiyor.
  Teşekkür ediyorum.
   
 4. contaminant

  contaminant CMNet Üyesi

  Atık beyan formu girişinde yaşanılan bir problemi paylaşmak istiyorum. tüm alanları doldurup onay işlemine geldiğimizde bakanlıktan emaile gelen onay kodunu yazıyoruz fakat onay kodunun yanlış olduğu uyarısını alıyoruz. ne yapabiliriz? bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
   
 5. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  hayır bu pek doğru değil tehlıkelı atıklar ıcın onlıne beyan sıstemı var evet doğru ama tehlıkesız ve ınert atıklarınız ıcın de beyanda bulunmanız gerek. tehlıkesız atıklar ıcın sıstem yok o elden vereceksiniz beyanları
   
 6. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  contaminant bakanlıkla iletişime geçmeniz gerekiyor
   
 7. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Evet Gülfem Hanım,teşekkür ederim,bir şey daha sormak istiyorum;atık beyan formunda da atık yağ beyan formunda da bir madde var;yıl içinde kullanılan yağ miktarını mı istiyor yoksa atık yağ miktarınımı?
  Aslında formda atık miktarını soruyor,fakat bir madde daha var;kullandığımız miktarı da yazıcakmıyız atık miktarından başka?
  Bu arada atık beyan formunun formatı değişmiş.
   
 8. EsraNurErmis

  EsraNurErmis CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Mermer işletmeleri atık beyan formu kapsamına giriyor mu?
  ayrıca yine mermer işletmelerinde kapasite raporunda belirtilen üretim miktarının % kaçı atık oluşur?
   
 9. Esra hanım mermer işletmelerinde eğer tehlikeli atık oluşuyor ise atık beyan formunu doldurmak zorundadır. Üretim miktarının % kaçı atık oluşur gibi bir durum yok gibi bence ( TEHLİKELİ ATIK İÇİN YALNIZ)
   
 10. Hüseyin Özçelik

  Hüseyin Özçelik CMNet Üyesi

  yasmur hanım mermer üretim yapılırken ortalama % kaçı zayi olmaktadır ? atık beyan derken mermer pasa mıktarının yazılıp oluşturulduğu bı tablo var mı?
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...