• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Atık Borsası

WalkMan

CMNet Üyesi
Kayıt
7 Ocak 2010
Mesajlar
808
Beğeniler
302
Şehir
Secret
#2
Benim bildiğim kadarıyla GD için verilen atık karşılığı ücret istenmesi yasak. Ancak bu sitelerde birim fiyat tabiri sıkça geçiyor. Gerçi verdiğiniz linkte baktığım birkaç örnekte ücret karşılığı 0 TL olarak geçiyor ancak yine de sormak istedim genele. Yönetmeliklerde ücret istenmesi yasak olması gerekiyor. Yanılıyor muyum ?
 
Kayıt
8 Eylül 2009
Mesajlar
66
Beğeniler
5
#4
2010 yılı sonuna kadar, eğerki sizin belediyenizin mücavir alan sınırları içerisinde ambalaj atıklarınızı ayrı topladığınız bir proje yurutuluyorsa(yani atık yonetım planı yapılmış ise) bu mücavir alan sınırları içinde bulunan yerler ücretsiz olarak sisteme atıklarını vermekle yukumludur, boyle bır proje uygulanmıyorsa ve mücavir alan dısındaysanız boyle bır zorunluluk yok ücret karsılıgında verebilirsiniz. ancak bu uygulama 2011 ocaktan itibaren kalkacak ve ortam tabırı caiz ise serbest piyasaya donecek.
 
Kayıt
27 Nisan 2009
Mesajlar
468
Beğeniler
51
Şehir
Ataşehir, İstanbul
#5
bizim projemiz *** köylerinde yapılıyor. orada şu anda atıklar vahşi depolanıyor. geçen haftalarda atık profiilini çıkarmak amacıyla geri kazanım poşetleri dağıtıldı. ramazandan önce 1 haftalık bir değerlendirme yapıldı . şimdi ara verdik eylülde tekrardan devam edicez. tartımlar yapılacak. atık kompozisyonu çıktıktan sonra gereken toplama aracı alındı organik atıklar toplanabilecek geri kalanı için potansiyel yük****e bişiler düşünücez. ilçede herhangi bir atık yönetimi yok bunu başlatmak amacıyla projem zaten. ama satmayı düşünüyorlar bakalım ne cevap vericez halka.
 
Kayıt
8 Eylül 2009
Mesajlar
66
Beğeniler
5
#6
halka belki bir şekilde belediye ile birlikte bir acıklama bilgilendrme yapabilir bu sorunu ortadan akldırabılırsınız ancak sanayi kuruluşları için bu durum biraz daha guc yıne beledıye elindekı dayatma gucunu kullanırsa bedelsiz verbilirler diye dusunuyorum. Kolay gelsin dogrusu işiniz güç:)
 
Kayıt
27 Nisan 2009
Mesajlar
468
Beğeniler
51
Şehir
Ataşehir, İstanbul
#7
sağolun zor habi halka anlatmak , ikna etmek,.. ama yapmak istiyorlar şikayetçiler çok projede sadece evsel atıklar var şu anda sanayi yada ticaret atıklarını dahil etmedim artık oda bir başka projede olur inşallah kapsamlı olur daha iyi olur. Bölge zaten sanayi bölgesi değil daha çok meyvacılıkla uğraşıyorlar.