• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Lisansı Diye Bir Belge Var mı?

Oğuzhan Keskin

Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ANKARA-İZMİR YHT YAPIMI İŞ ORTAKLIĞI
Arkadaşlar Merhaba,

Yazıda "Çevre Bakanlığınca düzenlenmiş Atık Lisans Belgesinin alınması gerekmektedir" yazmakta acaba herhangi bir akaryakıt istasyonu için "Atık Lisans Belgesi" alanınız var mı?

Ben ilk defa Atık Lisans diye belge duydum. Bu konuyla ilgili Ekte paylaştığım dosya hakkında bilgisi, fikri veya zikri olan var mı?:D

Birde sanırım akaryakıt istasyonlarını TMGD'den muaf tutulacakmış. Bunun hakkında da bilgisi, fikri veya zikri olan var mı?:D

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• 20190704_173542_64574_1_64.pdf
    244.8 KB · Görüntüleme: 72
Sevgili arkadaşlar, akaryakıt firmalarının TMGD den muaf olmaları söz konusu değildir. ADR'de ADR kapsamında, muafiyet veya ADR'ye tabi olmayan madde dışında ADR kapsamında olan her maddeyi alanlar, belirli kapsamda(Ülkemizde 50 Ton/Yıl) Gönderen-Taşıyıcı-Alıcı olan herkes TMGD hizmetine girmek zorundadır. Aynı soru daha önce de sorulmuş, yanıtlamıştım.

Aynı zamanda o "Belgeyi" de almaları gerekir, lakin kapsamına bakmam lazım, şahsen sektör dışındayım.