• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi çevre görevlisi

Z.Rana

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü
Selam arkadaşlar. Ben Ek-1 Listesindeki Atıksu arıtma tesisinde çevre mühedisiyim. Ayrıca çevre görevlisi belgem de bulunmakta. Çalıştığım tesisde çevre izni işlemleri için çevre danışmanlık firması ile çalıştım ve izni aldık. Bundan sonrasında da danışmanlık firması ile çalışmak zorunda mıyım yoksa kendim aylık faaliyet raporu ve diğer işlemleri yürütebilir miyim?

Çözüm
Merhaba,

EK-1 Kapsamındaki tesisler ya Çevre Yönetim Birimi kurmak zorunda ya da danışmanlık hizmeti almak zorunda. Tek mühendis ile olmuyor maalesef. ÇYB kurmak için de biri en az 1 adet 3 yıl tecrübeli çevre mühendisi olmak üzere iki çevre yönetim hizmeti yeterlik belgesine sahip kişi gerekiyor.
Merhaba,

EK-1 Kapsamındaki tesisler ya Çevre Yönetim Birimi kurmak zorunda ya da danışmanlık hizmeti almak zorunda. Tek mühendis ile olmuyor maalesef. ÇYB kurmak için de biri en az 1 adet 3 yıl tecrübeli çevre mühendisi olmak üzere iki çevre yönetim hizmeti yeterlik belgesine sahip kişi gerekiyor.

Önceki cevapları görüntüle…
Çözüm