• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atolyede cikan karisik atikyaglar.....

bayrampolat04

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
koza altin. A.S.
Slm degerli arkadaslar. Calistigim firmanin kendi atolyesinde cikan karisik yaglarin bertarafini nasil yapabilirim. Arastirdim, atikyag geri donusumunu yapan herhangi bir firma bulabilmedim. Ama atolyemizde cikan yaglarin ise mutlaka bi sekilde yok edilmesi isteniyor. Yakilarak, cope dokulerek yada bir cukur acip gomulerek... bu konu hakkinda iyi fikirleri olan varsa yardimci olabilirler mi???

Not: Calistigim firma yurtdisindadir bunun icin geri donusum yapan firma bulabilmedim...

Slm degerli arkadaslar. Calistigim firmanin kendi atolyesinde cikan karisik yaglarin bertarafini nasil yapabilirim. Arastirdim, atikyag geri donusumunu yapan herhangi bir firma bulabilmedim. Ama atolyemizde cikan yaglarin ise mutlaka bi sekilde yok edilmesi isteniyor. Yakilarak, cope dokulerek yada bir cukur acip gomulerek... bu konu hakkinda iyi fikirleri olan varsa yardimci olabilirler mi???

Not: Calistigim firma yurtdisindadir bunun icin geri donusum yapan firma bulabilmedim...

Çalıştığınız firma hangi ülkede bilmiyorum ama sizden bertaraf istenmiş ise mutlaka o yağları bertaraf edecek bir firma vardır. Bahsettiğiniz gibi karışı k ve kalitesi düşük bir yağ ise geri kazanamaz bertaraf ettirirsiniz. Bunun içinde dediğim gibi mutlaka bir firma vardır. Toprağa gömmek yada çöpe dökmek gibi bir hata yapmayın derim. Hangi ülke de çalışıyorsunuz bu arada ?

Ya atik yag dedigim atolye yikanmasi yada temizlenmesi sirasinda yerlere dokulmus olan yaglar zibiller v.b dir. Ama bunlarda icinde toprak su ve ustte de yag tabakasi var. Eger geri donusum firmalari olsa bile bu atiklari almazlar...