• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Avrupa konseyi kalkınma bankası (akkb) kredileri

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Nisan 2009
Firma
İDEAL MAKİNA ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
AVRUPA KONSEYİ KALKINMA BANKASI (AKKB) KREDİLERİ (CEB - Council of Europe Development Bank)

Amaç :
İmalat sanayii (tarıma dayalı sanayi dahil), enerji, sağlık, eğitim, turizm, çevre, ticaret ve ilgili hizmetler sektörlerinde istihdamın korunması veya arttırılması amacıyla yatırım yapan özel sektör KOBİ’lerinin yatırım projelerine finansman sağlamak.

Kullanabilecek Şirketler :

Firmanın net sabit kıymetleri 75 mn €’nun altında olmalı (KOBİ olma şartı 1).
Daimi çalışan sayısı 250 kişinin altında olmalı (KOBİ olma şartı 2).
Firma sermayesinin 1/3’ünden fazlası yukarıda belirtilen KOBİ kriterlerine uymayan bir kuruluşa ait olmamalı
Kullandırım :
Kredi € ve $ para birimlerinde değişken faizli olarak kullandırılmakta olup, faiz yapısı belli bir dönüşüm primi karşılığında sabit orana dönüştürülebilmektedir.

Koşullar :

Kredi ile finanse edilecek projelerin kuruluş yeri Türkiye olmalıdır.
Kredi ile yatırımın finanse edilebilir harcamalarının azami %50’si finanse edilebilir.
Kredi kapsamında finanse edilecek projelerin yatırım tutarları hakkında bir kısıtlama olmamakla birlikte bir projeye yapılacak tahsis tutarı asgari 250 bin €, azami 5 milyon € ile sınırlıdır.
Yatırım Kredileri için geri ödeme vadesi 1 yıl ödemesiz dönem dahil asgari 5 yıl, Leasing kredileri için asgari 4 yıl’dır.
Faiz ödemeleri 15 Nisan ve 15 Ekim tarihlerinde olmak üzere her altı ayda bir, anapara ödemeleri ile aynı tarihlerde yapılacaktır.
Proje, ulusal çevre koruma yasalarına ve diğer düzenlemelere uygun olmalıdır.
 
Üst