• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Az kirlenmiş suların deşarjı hk

Oyaa

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Mart 2023
Şehir
Kayseri
Firma
özel
Merhabalar,
SKKY'i aşağıdaki belirtilen maddesine göre; soğutma suları, RO atık suları , az kirlenmiş sular nereye verilmelidir arkadaşlar? Sizler nereye veriyorsunuz
Kanalizasyon Sistemine Bağlantı Kısıtları
Madde 45 -
Atıksu altyapı tesisleri kapsamında inşa edilen ve işletilen kanalizasyon sistemlerine yapılacak bağlantılar aşağıdaki kısıtlamalara tabidir;
  1. Kanalizasyonun ayrık sistemde olması halinde, yağmur suları (Ek ibare:RG-17/12/2022-32046) , temassız soğutma suları ve kirli olmayan diğer drenaj suları, kanalizasyona bağlanamaz.
(Ek cümleler:RG-17/12/2022-32046) Her türlü atık, atıksu ve arıtılmış atıksular yağmur suyu kanalına bağlanamaz. Tespit edilen usulsüz bağlantılar ilgili atıksu altyapı tesisleri yönetimi tarafından kesilir.
 
Üst