Bakanın KPPS Gafı...

Yasin Aslan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Ara 2008
Mesajlar
334
Tepki puanı
56
Puanları
28
çifte müjde! Yeni memur alımı olacak ve 2010'da yapılacak olan KPSS 2009'a alınacak..Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2010'da yapılacak olmasına rağmen kamu kurumlarının ihtiyaçları nedeniyle bu yılın sonunda da sınav yapılacağını açıkladı.

KPSS'nin iki yılda bir yapıldığına dikkat çeken Yazıcı, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının uzman, mühendis veya müfettiş gibi kadrolara nitelikli eleman bulamadıklarını söyledi. Yazıcı, "Geçen yıllarda yapılan sınavlarda yeterli puana sahip eleman olmadığı için alım yapamıyorlar. Bu nedenle bu yıl da sınav yapılabilir" dedi.

2008'de yapılan sınavda başarılı olanların önümüzdeki ay ilan edileceğini belirten Yazıcı, "Kamudan talepleri alıyoruz. Muhtemelen 4 bin civarında yeni memur alımı yapacağız. Bu alımların hangi kurumlara yapılacağı önümüzdeki ay açıklanacak" diye konuştu.

Haber: Bilal Çetin (Bugün)Allah aşkına nedediği bilmiyor Bunlar haberi iyi okuyun. Ben bişi anlamadım..
 

Cemil Aykut

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Haz 2009
Mesajlar
37
Tepki puanı
5
Puanları
8
ya bu hükümetin çevre yaklaşımı tamamen yanlış...birde veysel eroglu çevre bakanı oldu diye sevinmiştik..65 çevre mühendisi alımı olurken yüzlerce orman mühendisiyle bir defa bakanlığı doldurdular ....çevre mühendisini hiçe sayan bu insanlar la AB çevre programlarını nasıl yönetecez bilmiyorum...
 
Üst