Başka Meslek Dallarına Çevre Görevlisi Eğitimi Açılıyor! 16-20 Mart 2020!

Süleyman Ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
XZT
Oda dediğinde itibar görmüyorsa CMnet olarak birleşip bir platform adı altında bu duruma çözüm arayalım. hadi kimyacıları anlıyorum da veterinerin çevre görevliliği ile alakası nedir ki, bir yetkili bana bu durumu açıklayıversin. her açıdan düşünüyorum aklım almıyor.

Sercan Demir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Arkadaşlar çok özür dilerim biraz argo olacak belki ama "Osuranın karşısında s.çmazsan totosu yok derler" diye bir söz var.. Bir şekilde sesimizi duyurmalıyız.. Twitter, CİMER vs. ortak bir şeyler yapmamız lazım.. İyice yerin dibine sokacaklar bu gidişle ve eğitimlerin devamı gelecek gibi..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca; benim de mavi ekoseli ceketim var ama başbakan olamıyorum :(

Melike Yıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Saha Metal San. Tic. Ltd. Şti.
Merhabalar, rica etsem biri duyurunun kaynağını link olarak paylaşabilir mi?
Cimer'e yazdım fakat bir yerlere başvuru yapabilmek adına kaynağa ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum ve sitede duyuruyu bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Oğuzhan Keskin

Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
.
Önceki cevapları görüntüle…

ANIL YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cengiz İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
CİMER'den ortak bir metin mi paylaşsak hep birlikte aynı yazı giderse daha etkili olur diye düşünüyorum, dilekçesi güzel bir arkadaş metin hazırlayabilirse faydalı olur.

Alibey

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Alibey
katılıyorum oda kendi keyfinde ortak bir metin halinde bireysel başvurular dikkat çekebilir.

serhanmaden

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.serhanmaden.com.tr
Firma
SADAM
CİMER DEN GELEN CEVAP :)

BELGELENDİRME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ tarafından cevaplanmıştır:

30.07.2019 tarih ve 30847 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "ÇEVRE YÖNETİMİ HİZMETLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK" in 6. maddesinin 1. fıkrasının (c) bendinde “Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden veya fen fakülteleri ve fen edebiyat fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji, biyokimya, jeoloji bölümlerinden veya veterinerlik fakültelerinden mezun olanlardan, Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak temel çevre bilimleri ve çevreye ilişkin kanun ve ikincil düzenlemeler konusunda eğitime katılarak, düzenlenecek sınavdan 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlara, başvuru yapmaları halinde çevre görevlisi olarak çalışabilmeleri için verilir.” hükmü kapsamında diğer meslek gruplar için eğitim programı düzenlenerek, Çevre Yönetim Hizmetleri Yeterlik Belgesi verilmektedir. Verilen belge “yeterlik belgesi” olup, herhangi bir diplomaya eşdeğerliği yoktur. Dolayısıyla herhangi bir diploma yerine geçmeyip, herhangi bir diploma yerine de kullanılmamaktadır.

Önceki cevapları görüntüle…

Çeçilya Saktan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Aras Kargo
Screenshot_20200220-162251~2.png

Ahmet Tekyıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HAKSER MADENCİLİK
Yani diyor ki kapı gibi yönetmelik dururken siz hayırdır neyin şikayeti bu diyor. Aynısını kimyacılar odasıydı galiba bu maddeye atıfta bulunarak şikayet etmişlerdi eğitim açılması hakkında. Sonuç eğitim açıldı. Bende cimerden cevabı bekliyorum. Büyük ihtimalle aynı cevap gelecek.

Oğuzhan Keskin

Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
.
İşin cevabı belli ilgili yönetmeliği okumanız yeterli, sağolsun bakanlık bu konunun cevabını 7. ayda verdi bizlere.

ANIL YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cengiz İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Oda bu durumla ilgili bir duyuru bir çalışma vb yayımladı mı ? Ben birşey göremiyorumda.

Tuncer-gözde

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
moroğlu geri dönüşüm
Böyle bi şeye neden gerek duyuyor bakanlık çok popüler bir meslekte değil iş imkanı da az yeteri kadar mezun da var gerçekten amaç ne anlayabilmiş değilim

betül akkuş

Mevzuat Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Ekolojik Enerji A.Ş.
Belki acil işe girmesi gerken tandıklar vardır :D Tırnak içinde cevap verilmiş öyle yazayım farklı meslek gruplarından işi hazır olan ama belgesi olmayan eş dost varsa “yeterlik belgesi” aldıralım size açalım eğitimi sorun değil sonrası kolay işiniz hazır şu belgeyi alın “ referanslar ” zaten hazır:D herşey olabilir şu dönemde alınan kararlara güvenemiyorum işe alınacak bir kaç kişi için bile açılmış olabilir eğitim

cm.mervan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel
artık nirvana seviyesindeyiz , olur mu olur :)

Maunvan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş.
Oda Bir seçenek ama 20.02.2020 de çıkan Dip Taraması Genelgesine ait yönetmelikte

"madde 11 - İzleme ve Raporlama
İzleme raporları Çevre Yönetim Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamında yetkilendirilmiş ve dip tarama ve boşaltım konularında bakanlık veya bakanlıkça görevlendirilen bilimsel kurum/kuurluşlarca düzenlenecek eğitim almış çevre görevlileri veya bu personeli bulunduran çevre danışmanlık firmaları tarafından hazırlanır." ibaresi bulunuyor. Yönetmeliğin çıkmasının ardından çevre görevlisi eğitimi açılıyor.

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
@Maunvan bahsedilen eğitim çevre görevlisi eğitimi değil. Yeterlik uygulamasına girdiğinizde karşınıza çıkacak olan; Dip Taraması Yönetmeliği ile ilgili eğitim. Hatta alımlar kapandı diye hatırlıyorum.

Dip Taraması Eğitimi.jpg

Çiğdem CG

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
çevre danışmanı
Merhaba arkadaşlar, ÇMO Antalya şubesinin konu hakkında paylaşımı aşağıdaki gibidir. Şube olarak güzel çalışmalara imza atmaya çalışıyoruz. Paylaşımı göremeyenler için ayrıca paylaşmak istedim.

Ekli dosyalar

Ahmet Tekyıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HAKSER MADENCİLİK
Arkadaşlar sabah sabah tekrar hatırlatıp moralinizi bozmak istemezdim. CİMER den gelen cevabı paylaşıyorum. Her yazan kişiye kopyala yapıştır yapmışlar

CİMER CEVABI.jpg

Yiğit KURT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
*

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
O tarihe uçak&otobüs bileti almış olanlar mağdur olacak. Yazık günah. Bari online eğitim yapsınlar yine, nasılsa sunumları okuyup okuyup geçiyorlardı. Sınav için Ankara'ya davet ederlerdi tekrar.

hepaistos

Kayıtlı Kullanıcı
16-20 Mart 2020 tarihinde Bakanlığımız Konferans salonunda yapılacak olan Çevre Görevlisi Eğitimi görülen lüzum üzerine ileri bir tarihe ertelenmiştir.

• Eğitim iptal olmamış yalnızca ertelenmiştir iptal söz konusu değildir.
  • Eğitimin tarihi ilerleyen zamanlarda internet sitesinde yayınlanacaktır,takip ediniz.
galiba virusdan dolayı erteleme olmuş online olarak yine devam ediyor.