Başka Meslek Dallarına Çevre Görevlisi Eğitimi Açılıyor! 16-20 Mart 2020!

Cihan Top

Kayıtlı Kullanıcı
'' Hah hah hah çatlasın Çevre Mühendisleri benimde artık bir Çevre Yönetimi Hizmeti Yeterlik Belgem var. Hem de uzaktan eğitimle aldım, siz okuyun 4 yıl bende bacaklarımı uzata uzata bir bakmışım ki 4 günde belgem olmuş. '' Bu şekilde kendimle dalga geçiyorum, çok iyi ya hem de uzaktan eğitim :) :) :)

Tolgay Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
valla bravo. parası olan ve çevre mühendisligiyle uzaktan yakından alakasi olmayan bir veteriner (veteriner herhangi bir ornek sadece) alacak belgeyi, kuracak danışmanlık firmasını, 3 tane de çevre mühendisi (en azindan onlar çevre mühendisi olsun) işe alacak emrinde çalıştıracak.

"Eğitime katılım sağlayacak adaylar, eğitimden sonra yapılacak sınavdan başarılı olmaları durumunda “Çevre Görevlisi” olarak çalışabilmeleri için “Çevre Yönetimi Hizmeti Yeterlik Belgesi” almaya hak kazanacaklardır." bu ne kadar acı verici bir cümle ya :(

Son düzenleme:

EnviEn

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,
Yapılan işlem kanuna aykırı değil. Cimer'e şikayet etmek anlamsız.
Çevre Kanunu değişikliğinde başka mesleklerin belge alması için gerekli altyapı vardı, zaten ÇYH Yönetmeliğinde de bunun için yasal altyapı açıkca mevcuttu. Ancak o sırada herkes ÇMO'nun "Kanunda çevre mühendisi ibaresi geçti" partisinde eğlenmekle meşguldü.

Zamanında o konuya da yazmıştım tekrar yazayım yönetmelik/kanun değişirken çevre görevlisi ibaresi sabit kaldı ve yönetim hizm. yönetmeliğinde de başka meslek gruplarının bu belgeyi almalarının önü açık bırakıldı. O zaman hiç bir şey söylemeyenler şimdi aa öylemiymiş, bu kabul edilemez diye açıklama yapıyor. Gerçekten tam bir komedi...

Bursa_Çevre_İSG

Kayıtlı Kullanıcı
şuan zaten bıyologlar , kımyagerler çok rahat yapıyor bu işi yazık ya cidden çevre muhendıslıgını açık ögretıme çevırmısler resmen