• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bekra

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Meslektaşlarım,

Seveso bildirimi var daha onu anlamadan bekra bildirimi nedir ya? benim tesisimde ne bekra nede seveso bildirimi var. şimdi nerden ve nasıl başlıcam

@lizzie
merhaba, sistem üzerinden kimyasal kaydını yaparken bir tane cas numarası girebiliyoruz. aşağıda iki cas numarası var onu nasıl yaptınız. Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim :)
upload_2016-5-9_9-11-58.png

Birden fazla cas no varsa (ki yukarıdaki şekilde çiğdem arkadaşım bahsetmiş) bu madde karışım olarak girilir ve içeriğindeki kimyasal tesiste bulunmuyor ve orada bir karışım yapılmıyorsa girilmez.

@Melih Coşar

madde karışım olarak geliyor. tesiste karışım yapılmıyor. o zaman karışım olarak sistemden girişi yapılacağını anlıyorum. ancak karışım olarak girdiğimde yine cas numarası girilmesi gerekiyor. Bu durumda cas numarasını boş mu bırakmalıyım.

Herkese Selamlar, Benimde Bir sorum olucak, Elektrik santralinde doğal gazı şebeke kaynağından alıp elektrik enerjisine dönüşümü sağlanıyor depolama faaliyeti yapılmıyor, Bundan dolayı doğalgazı BEKRA bildiriminde belirtmeme gerek varmıdır yokmudur .

@Melih Coşar
Melih Bey,
Kimyasalları girerken msds formlarında belirtilen kimyasal adı kısmında yazılan şekliyle mi kaydediyorsunuz? (kimyasa adı: Interthane 990 RAL9010 Pure White Pt A)

upload_2016-5-9_14-57-22.png

@Özkayalar Emre

Depolama yaptığınız kimyasalların güvenlik riski ile izin verilen maksimum depolanabilme miktarı ve msds

Toplama kuralını vb.. biliyorsunuzdur zaten.

@lizzie

@lizzie sınıflandırma olarak Xn yani zararlı çıkıyor. Ama potasyum hidrositin ismi ne adlandırılmış maddeler listesinde var ne de adlandırılmamış madde ve müstahzar listesinde zararlı sınıfı var. KOH'u nereye sınıflandıracağımı bilemedim

selamlar,
böyle bir hata veriyor, sistem yoğunluğundan mı kaynaklanıyor yoksa internet explorerda açılmıyor mu? şirket bilgisayarı olduğu için şu anda başka bir tarayıcıda deneyemiyorum.

upload_2016-5-12_22-54-54.pngupload_2016-5-12_22-54-54.png