• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belediye ihaleleri hakkinda

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
Herkese kolay gelsin,

belediyeler ambalaj atıkları ihalesine çıkmaya başladı.
Dayanağı nedir?

bilgisi olan var mı?
Teşekkür ederim şimdiden

@Evrem Yeşil
Merhaba Sayıştay Başkanlığı 2015 Yılı Dış Denetim Genel Değerlendirme Raporu,5.2. Ambalaj Atıklarının Toplanması İçin İmtiyaz Hakkı Verilen Şirketlerden Bedel Alınmaması başlığını incelemenizi tavsiye ederim kaynağı budur aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@Yalçın Çok teşekkür ederim. Bu raporların geçerli olması için yönetmeliğin ve/veya tebliğin güncellenmesi gerekmez mi? Birbirine bağlantısının kurulması gerekmez mi?

bu soruyu cahilliğime verin. Anlamaya çalışıyorum konuyu.

doğrudur yönetmeliğe eklenmesi şart ancak sayıştay denetçileri belediyeleri denetlediğinde tenkit olarak bunu yazıyor.artık imtiyaz yolu ile ambalaj sözleşmeleri büyük ölçüde iptal olacak 2886 45/c ye göre ihaleye çıkılması isteniyor

@Evrem Yeşil haklısınız bir güncelleme veya değişiklik olmalı umudumuz bu yönde. Ambalaj Yönetmeliği ile ilgili bir çalışma bu yıl zaten yapıldı halen devam ediyor diye biliyorum ancak bu konu ile ilgili detaylı bir çalışma olmadığını tahmin ediyorum. Bakanlığın ihale ile ilgili şu zamana kadar kesin bir dil kullanmadığı söz konusu raporu belediye yetkilileri kadar önemsemediği kanaatindeyim sonuçta Sayıştay çalışanlarının karşısına çıkacak olan bizleriz,sözleşme tarihleri yakın zamanda biten çoğu belediye artık ihaleye çıkmaya başladı örnek olması açısından
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
bu linkten ambalaj ihalesine çıkan belediyeleri bulabilirsiniz

@seyaher @Yalçın tamam çıkılsın ama netlik olmadığı için ne yapılacağı belli değil.
Zaten ambalaj konusu karışık daha da işin içinden çıkılmaz yapılıyor. Sanki ihaleyi kazananlar ya dürüstçe bu işi yapan belediyeler cidden yüksek teklifi veren de bırakır ya da siyasi rol oynar. Buradaki amaç nedir bilmiyorum. Sahada olmakla bir yönetmeliği uygulatmak çok çok farklı şeyler.

Bunu devlette çalışan hiç bir memur anlayamayacak galiba. ya da işlerine gelmiyor.