• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belediye sözleşmesi olmadan ek-7 beyanları

tuğbak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Dönüşüm
Arkadaşlar merhaba. 4,5 ay belediye sözleşmemiz yok. Mücavir alan sınırdışı diye beyan yapıcam fakat makbuz tarihi ve no kısmına ne yazıcam. işin aslı belediye sözleşmemiz bittiği halde bizi işe devam ettirdiler fakat yeni yönetim vs derken sözleşme süresini uzattılar o aradaki aylar boş kaldı geçmişe dönük imzalamadılar sözleşmeyi haliyle.

işin özeti mücavir alan sınırdışı şeklinde beyan yaparken ek7 b ye hangi evrağı yüklüyoruz. gider pusulası olmuyor. :rolleyes:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
tuğbakBence toplam tonaj olarak yeni başlayan bir tarihe kesip beyan edin. Daha sorunsuz olacak gibi
[automerge]1576142404[/automerge]
Yani yeni sözleşme 12.12.2019da başlıyor ise o 4 aylık toplamayı toplam tonaj olarak 13.12.2019 tarihine alındı makbuzu kesin. "Biriktirmişler aldık sözleşme başlayınca" :rolleyes:
[automerge]1576142467[/automerge]
İnşallah forumdan uzaklaştırma almam bu fikirlerimle ?

Toplama işi resmi görünmediği için resmi çözüm bulmak zor gibi ama siz sözleşme uzatma konusunda belge alıp belediyeden resmi olarak yükleyebilirsiniz diye düşünüyorum

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
tuğbak
Merhaba,

Mücavir alan dışında ise atığı aldığınız yerler belediye ile yaptığınız sözleşme bağlayıcı bir durum olmayacaktır diye düşünüyorum. Netice olarak belediyeler mücavir alanları içerisinde söz sahibi mücavir alanların dışına il özel idareleri bakar. Haliyle belediye ile sözleşmenizin olmaması sorun teşkil etmez kanatindeyim. Sisteme belge yükleme konusundada @H. Pınar Çulha hanımın dediği gibi toplu bir makbuz kesip yükleyebilirsiniz. Yinede konu hakkında bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlarında fikrini almakta fayda var. Benim ki fikir yürütmek oluyor.

Bir mühendis olduğumuzu hatırlatır daha resmi cevaplar olmasını temenni ederim :):):):):):):)
[automerge]1576144632[/automerge]