• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bir Çevre Mühendisinin alması gereken temel eğitimler

Ender Öztürkk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Merhaba,
14001 ÇYS eğitimi gibi alması katiyyen gerekli olan eğitimler nelerdir?
Eğitim talep edeceğim de eksik kalmasın diye sormak istedim.

Merhaba Ender Hocam,

Aslında katiyen alınması gereken eğitim bulunmuyor. İhtiyaca göre değişebiliyor. Örneğin; firmanız KKDİK yönetmeliği kapsamında ise bir Kimyasal Değerlendirme Uzmanı bulmak yerine bu eğitimi size aldırıp KKS beyanlarını sizin yapmanızı isteyebilirler. Arıtma tesisiniz varsa, AAT Tesis Sorumlusu eğitimlerine katılmanız gerekir. Çalıştığınız kurumun Enerji Yöneticiliği rolünü de üstleniyorsanız, ayrı eğitimler önerilebilir. Bu nedenle sektör belirtirseniz, yönlendirmelerimiz daha kolay ve net olacaktır.

Cem hocam merhabalar tekrar
nasılsınız iyisiniz inşallah?
açıkçası bende önce çok genel bir soru olacağından şüphe etmiştim ama soruda örneklendirdiğim gibi 14001 eğitimlerini alması sanki şart gibi. Hangi sektör olursa olsun. Bunun yanında birde Çevresel Risk Değerlendirme eğitimi yazdım, gönderdim gitti.