• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Biraz sohbet

Mehmet Tural

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çalışmıyorum
Herkese merhabalar. Ben Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Bölüm hakkında gelecek endişelerim var bırakmakla devam etmek arasında çok gidip geliyorum. Bölüm hakkında sizin tecrübelerinizi almak istiyorum. Bölümün şuan ki iş bulma oranı nasıl sormak istiyorum. Cevap veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum şimdiden :)

@MEHMET TURAL

Kardeşim, öncelikli olarak meslek hoşuna gidiyorsa yapmak istediğin bir şey ise devam et derim.
Gelelim istediğin soruların yanıtlarına.
Şöyle ki özel sektör durum içler acısı fakat "ben okudum 4 yıllık bana yüksek maaş verin kafasına girersen aç kalırsın :) " Özel sektörde deneyim demek her şey demek.
İlk işe girerken alacagın maaş asgari ücretin bir tık üzeri olacak. sonradan senin göstermiş oldugun performansa göre artacaktır. Ben 1750 tl başladım şu anda durumum iyi diyebilirim. Özel sektörde de danışmanlık firmalarında başlarsın. Sektörün en ölücü yeri burasıdır. Bir fabrikada başlayabilmen için öncelikle iş güvenliği uzmanlık, kalite, tmgd gibi ekstra özellikler yüklemen gerekiyor kendine sadece mühendislik fak. bitirmek yeterli olmuyor. ( iş ilanlarına bakarsan görürsün zaten) Kamu sektörü her işte oldugu gibi rahat kısım :) girebilmek önemli fakat sorun girme kısmında çıkıyor.

Benden sana bir tavsiye eğer bu sektörde ilerlemek istiyorsan nacizane abi tavsiyesi. Okurken girebiliyorsan gir bir danışmanlık şirketine veya atık firmalarına veya fabrikaya maaş alman önemli değil tecrübe için çalışmayı dene derim. Üniversiteyi bitirdiğin zaman emin ol sana çok şey katacaktır.

Umarım bir nebze yardımcı olabiliriz :)
Eğitim hayatında başarılar dilerim.

@Olgaç Sürmelihindi
salı sallanır , çarşamba çarşafa dolanır , perşembe perişan , cuma mübarek gün ,cumartesi-pazar tatil ... :D

@Olgaç Sürmelihindi
Pazartesi ve cuma günleri çalışasım olmuyor, hafta başı ve hafta sonu olduğu için. Çarşamba günleri hafta ortası olduğu için, motivasyon artıyor ve pik yapıyor, yarın biraz düşüş olur yine :D