• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bu mudur?

Mahmut Cimşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAKİNE İHTİSAS OSB
E- imza bedeli 295 TL
Belge Ücreti: 385 TL
Eğitim Ücreti: 400 TL
Yol uçakla: 200 TL
Konaklama: 250 TL
Diğer Masraflar: 100 TL
TOPLAM: 1600 TL
Bunun adı haksız kazanç başka bir şey değil.
çektiğiniz 3 günlük çilenin yanında mesleki olarak bakanlıkta sadece bir hiç olmak ise paha biçilemez.

Dün bir olaylar oldu zaten ama şu da anlasildi ki muhattabimiza sordugumuz sorulara tatmin edici cevaplar alamadik

@Melih Coşar

Muhatabın yerinde ben de olsam "Arkadaşlar, tek amacımız sizlerden ne para koparabilirsek koparmak. O nedenle de fazla kurcalamayın, sormayın, verin rica ediyorum." diyemezdim herhalde. Haliyle de cevap yerine geçen -tahmin ediyorum- zırvalamalardan kimse tatmin olmaz, olamaz!

@Fatma Gül Es

Biz de bu minvalde bir açıklama beklemiyorduk ancak, verilen tepkilere karşılık olarak "ne yapalım, kader, kismet" gibi cevaplarin gelmesi hoş olmadı.

Bu belge ücretinin kaldırılması lazım. Neyse 7/8/9 aralıkta kısmetse orada olacağız. bir muhattap bulursak bizde sorarız.Ama bakanlığın yaptığı çok ayıp bu kadar yüksek bir ücret alınmamalı belge için

yeni çevre şehircilik bakanına bir yazımı yazsak acaba ;
bakanın maili varmı? olmaz ise mail ile durumu iletebiliriz. yada başka yolu varmı

Eğitim veriliyor bu eğitim bizim için önemli sizlerden geri dönüş bekliyoruz deniyor, siz bizdensiniz deniyor. Fakat bizim sorun yaşadığımız mevzularda bahsettigimizde hala aynı durunlar savunuluyor, ne kadar çözüm bulunacak söylenenler ne kadar değerlendirilecek diye düşünüyorum tabiri caiz ise üvey evlat muamelesi görüyoruz.

@Tolga Polat
Aynen, yönetmelik yenilecek görüşlerinize açığız dendi yanımdaki arkadaş osb de yaşanan sıkıntıyı bahsediyor oturum başkanı birebir konuşmayalım uyarısı yapıyor. Çok saçmasapan işler dönüyor. Resmen fırça atmak için çağırmışlar bizi.

@Tarık Can
Bir salondan kovmadigi kaldı yasamis olduğu soruna çözüm bulmaya çalışıyor fakat azarlaniyor ben vu durumundan sunu hissediyorum uzatmayın bitirelimde gidelim hissiyati veriyor bana baskanin yaptığı

Anlaşılan bunlar bu eğitimden bişey almıyorlar ki bıkkınlık modundalar, adam yaşı geçmiş daire başkanı odasında oturup keyif yapacaktı bu eğitim ona engel olmuş

gittik eğitime geldik ne değişti hayatımızda bilgilerimiz de.
soru soruyorsun yazı yazın demekten başka ne dediler. Kocaeli İl ÇEVRE Müslim YILDIZ dışında.
konunun böyle ilerleyeceğini bildiğim için konu başlıgını BU MUDUR? dedim.