• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Büro staj defteri

SahraaU

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
--
Arkadaşlar selam
Şuanda bir danışmanlık firmasında büro stajı yapıyorum ancak defteri ne şekilde doldurmam gerektiğine karar veremedim. Önceden bu stajı yapmış olanlar yardımcı olabilir mi?
Nelerden bahsetmem lazım, ne şekilde bir sıralaması olması lazım vs. bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Bu bilgiler erciyes üniversitesine göre ama genel olarak bunlar kullanılmakta.
------1. sayfa-------
Okulunun simgesi
ismi
bölümün
adın
soyadın
numaran
staj devresi
----------------------

-------2. sayfa------
fakültenin staj formu(senin ve staj hakkında bilgi verir. staj iş günü, türü vs vs)
staj yapılan yerin adresi, senden sorumlu olan mühendisin bilgileri vs
staj onay formu(stajın kabul olduğunda buraya kaşe basılır)
----------------------

------3. Sayfa-------
içindekiler tablosu(isteğe bağlı)
----------------------

------4. sayfa-------
iş yerinin tanıtılması
*misyonu
*tarihi
*çalışma alanları
*çalışan sayısı
*vs vs
---------------------

------5. sayfa ve devamı------
burdan sonra staj defteri yazılmaya başlar. her sayfanın altına *tarih, *konu ve *sorunlunun imzası şeklinde olacak tek satır 3 sütunluk tablo eklenir. Times New Roman formatında yazılan yazılar 12 puntosuna sahiptir. 1. staj günü, 2. staj günü gibi devam edebilir veya tarihlerden gün tayin edilir.
---------------------------------

-----------Son Sayfa----------
Değerlendirme ve yorum yazılır. stajı değerlendirip kendine göre iyi ve kötü yönleri yorumlanır.

örnek bir belge yüklüyorum ilk 2 sayfa ve tablo var ordan bakarsınız.

Ekli dosyalar

• Büro Staj defteri örnek.docx
    122.8 KB · Görüntüleme: 171
Danışmanlık yaptığınız iş yerleriyle ilgili ÇED süreçlerini, hazırlıklarını anlatmak gerekir diye düşünüyorum. Çevre izin lisans konularını yazabilirsin.Bir dolu konu var; kimi gürültü izni alır,kimi kanal bağlantı yazısı alır.Bunları ve süreçlerinde prosedür olarak neler uyguladığını yazabilirsin.@SahraaU :)